reklama

Magistrat zakupił 500… par skarpetek z motywem graficznym. Po co?

Polityka, MAGAZYN, Wiadomości, 05.01.2023 11:20, eł
Taka ciekawostka.
Magistrat zakupił 500… par skarpetek z motywem graficznym. Po co?

W rejestrze umów Urzędu Miejskiego w Wadowicach można prześledzić historię zamówień i zakupów dokonywanych z budżetu gminy. Większość pozycji nie budzi zdziwienia – to między innymi projekty techniczne inwestycji, wykonanie przeglądów kominiarskich w gminnych obiektach, opłaty za przyłączenie do sieci energetycznej, remonty dróg i budynków, odśnieżanie, etc. Ale także na przykład… 500 par skarpet!

Taki właśnie zakup został odnotowany w zestawieniu umów Urzędu Miejskiego w Wadowicach za miesiąc listopad. Konkretnie chodzi o skarpetki z motywem graficznym. Każda para ma być ozdobiona wizerunkiem… kremówki. Magistrat zamówił je w firmie GK Projekt Marta Jocek z Gdańska. Łączna wartość 500 par to 7 724,40 zł. Po co urzędnikom te skarpetki? Jak się okazuje, będą one sprzedawane turystom.

- Skarpety z grafiką kremówki w nakładzie łącznym 500 par zostały zakupione przez Referat Obsługi Ruchu Turystycznego, który prowadzi Centrum Informacji Turystycznej. Centrum IT w ramach swojej działalności sprzedaje pamiątki i gadżety turystyczno-promocyjne. Skarpety zostały zakupione celem poszerzenia asortymentu do sprzedaży – wyjaśnia Małgorzata Targosz Storch, kierowniczka Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Wadowicach.

Foto: Pixabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy