reklama
reklama

Powyborcze zmiany w spółce w Andrychowie. Prezesi rezygnują

Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 23.04.2024 18:07, red
Prezes i wiceprezes spółki Energia Andrychów złożyli rezygnację.
Powyborcze zmiany w spółce w Andrychowie. Prezesi rezygnują
Budowa zakładu mineralizacji odpadów przy ulicy Biała Droga w Andrychowie to był jeden z tematów, który przed wyborami wzbudził spore emocje w Andrychowie, być może nawet w jakimś stopniu przyczynił się do wyborczej porażki burmistrza Tomasza Żaka. Nie wszystkim podobają się bowiem plany ulokowania takiej inwestycji w Andrychowie. Część radnych proponowała nawet, aby zorganizować referendum w tej sprawie.


Burmistrz Tomasz Żak w wypowiedzi dla mamNewsa.pl stwierdził kilka tygodni temu, że „próba robienia zamieszania i wywoływania tematu referendum to także zagrywka wyborcza".

- Na każdym etapie: od zmiany planu zagospodarowania przestrzennego do procedowania decyzji środowiskowej odbywały się i będą odbywać się w dogodnych godzinach dla mieszkańców konsultacje społeczne dotyczące szczegółów inwestycji. Wszystkich zainteresowanych mieszkańców na nie zapraszam, bo będzie to okazja do zadania każdego pytania i wyjaśnienia wszystkich wątpliwości, także tych wynikających z nieprawdziwych plotek, które w ramach kampanii ktoś rozpuszcza w gminie – mówił kilka tygodni temu Tomasz Żak.

21 kwietnia w drugiej turze wyborów, nowym burmistrzem Andrychowa została Beata Smolec, która przed wyborami mówiła, że mieszkańcy w referendum powinni zdecydować, czy zakład mineralizacji odpadów w Andrychowie powinien powstać.

Tak czy inaczej, wydaje się po wyborczych zmianach w Andrychowie, budowa takiego zakładu, to nie będzie priorytet.

Jak się dowiadujemy, we wtorek (23.04) podczas walnego zgromadzenia wspólników spółki Energia Andrychów sp. z o.o rezygnację z pełnionych stanowisk złożyli prezes tej spółki Jerzy Piotrowski i wiceprezes Marek Karaś. Rezygnacje zostały przyjęte przez wspólników. Obaj panowie pracują do 30 kwietnia.

Spółka Energia Andrychów została powołana w zasadzie tylko do celów prac nad zakładem mineralizacji, a jej wspólnikami są trzy gminne spółki: Andrychowska Elektrociepłownia, Zakład Wodociągów i Kanalizacji i Zakład Gospodarki Komunalnej.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Turboplazmotron, 24.04.2024 16:29

Jeżeli Pan Piotrowski zrezygnował to kto został nowym prezesem?

Jožin Z Bažin, 24.04.2024 09:26

POLITRUK - historycznie: oficer polityczny w dawnej armii radzieckiej bądź w armiach innych państw komunistycznych, który zajmował się w wojsku propagandą polityczną. W języku potocznym: pogardliwie, osoba zajmująca się szerzeniem propagandy

Archanioł Michał, 24.04.2024 08:33

@Obserwator politruk Nycz sobie używa w dzień powyborczy na wyborcach Beaty. Buta całego obozu żakoludu jest porażająca. A w temacie. Nasza trójca prezesów czyści sobie papiery. NIEGOSPODARNOŚĆ funkcjonuje w kodeksie karnym.

Obserwator, 23.04.2024 23:05

A jeśli już ktoś wywołał temat radyjka andrychowskiego .. Na większą glupotę niż to że kandydat na radnego od Żaka przeprowadzał z nim jednocześnie wywiad w radiu Andrychów to nawet za komuny nie wpadli.

bonifacy, 23.04.2024 22:16

Melduje wykonanie zadania.Temat zamknięty.Pozdrawiam????????????

Wolny Człowiek, 23.04.2024 21:58

Dobrze że ten folwark się skończył, teraz ładnie go posprzątać

tomekx, 23.04.2024 21:02

Pisiorki nie zapędzajcie się tak bo zaraz skończy się tym że zlikwidujecie Andrychów a burmistrz Tomasz Żak go rozwijał

Koniczynka, 23.04.2024 21:00

Pilnie rozwiązać i zlikwidować wszystkie rady nadzorcze, bo biorą pasożyty kasę za nic. Beata przez najbliższe pięć lat nie podniesie opłaty za śmieci, obniży podatki, zlikwiduje podatek od stodół i garaży. już do Andrychowa jedzie miliony ton asfaltu do sołectw, miliony płytek, już od maja będzie całodobowa opieka zdrowotna, wracają dyżury aptek, Beata nie będzie miała żadnych wice burmistrzów, nie będzie żadnych premii w urzędzie, nie zatrudni ani jednej osoby spokrewnionej, znajomej. A radny Kobielus już wprowadza swoją obietnicę piątkę dla osiedla. I jeszcze Beata idzie służyć mieszkańcom miasta i gminy Andrychów, poszła na burmistrza nie dla kasy, więc będzie pobierać symboliczną pensję minimalną krajową. Andrychów już od maja zmieni się w New York.

Turboplazmotron, 23.04.2024 20:25

Ciekawe czy kapitał zakładowy 250000,00 PLN znajduje się w siedzibie czy został już "zainwestowany"?

Zakolog, 23.04.2024 19:44

Panowie Nowak, Bizoń, Wojewodzic jaki jest powód przyjęcia rezygnacji zarządu, przecież panowie Karaś i Piotrowski zostali powołani przez Was w celu czysto biznesowym i do konkretnych zadań. Otrzymują wynagrodzenie menadżerów i chyba za te pieniądze powinni pokazać Mieszkańcom czego dokonali? Jeszcze tydzień przed wyborami prezesi AEC, ZGK, ZWiK odmówili radnemu Kubieniowi i radnemu Guzdkowi informacji na temat celowości zatrudnienia panów prezesów, a dziś dwa dni po, przyjmują ich rezygnację i to od końca kwietnia. Pani Beato, pani skończy świętować i zacznie działać, bo żakoidy za chwilę zrobią z Pani ich marionetkę.

Obserwator, 23.04.2024 19:42

Z Kubieniem i Guzdkiem już się poznali

Jaśnie Pan, 23.04.2024 18:59

Na miejscu radnego Tomasza Żaka zrezygnowałbym z mandatu

Turboplazmotron, 23.04.2024 18:53

Ciekawe czy Marek Nycz też sam zrezygnuje ? Czy poczeka rok do emerytury?