reklama
reklama

Niebezpieczna jazda po pijaku. Niemal doprowadził do zderzenia z radiowozem

Na sygnale, Wiadomości, 23.04.2024 07:55,
Kierowca miał ponad 1,6 promila.
Niebezpieczna jazda po pijaku. Niemal doprowadził do zderzenia z radiowozem

W niedzielne popołudnie (21.04 br.) policjanci patrolowali miejscowość Toporzysko w gminie Jordanów (powiat suski). Na jednym z zakrętów, tuż przed radiowóz wyjechał z naprzeciwka samochód marki Skoda, bez włączonych świateł mijania.

- Dzięki szybkiej reakcji policjanta nie doszło do tragedii. Mundurowi zawrócili i zatrzymali do kontroli skodę. Gdy tylko policjanci podeszli do kierowcy, poczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Za kierownicą siedział 61-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który kierował pojazdem, mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Sprawa złamania przepisów drogowych oraz kierowania w stanie nietrzeźwości trafi do sądu - informuje asp. szt. Wojciech Copija, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Suchej Berskidzkiej.

Policja przypomina, że każdy kierowca, który ma zamiar prowadzić pojazd, musi pamiętać, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, a także powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. Jazda po alkoholu, nawet na krótkich dystansach czy bocznymi drogami, nigdy nie jest bezpieczna.

źródło: KPP Sucha Beskidzka
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy