reklama
reklama

Jest koalicja, wiadomo kto będzie rządził powiatem wadowickim [FOTO]

Polityka, Wiadomości, 22.04.2024 16:15, foto: WB
Radni podpisali i zaprezentowali umowę koalicyjną.
Jest koalicja, wiadomo kto będzie rządził powiatem wadowickim [FOTO]
W poniedziałek (22.04) po południu podpisana została umowa koalicyjna w nowej Radzie Powiatu Wadowickiego. Umowę, gwarantującą większość w nowej Radzie, zawarli przedstawiciele trzech komitetów: KWW Wspólnota Samorządowa, KW Trzecia Droga oraz KWW Razem dla Powiatu Wadowickiego. PiS przchodzi do opozycji.

Nowa koalicja ma dysponować 14 głosami w 27-osobowej Radzie Powiatu Wadowickiego. Nie przystąpiili do niej Łukasz Brózda i Grażyna Stuglik-Nizio z KWW "Razem dla Powiatu Wadowickiego".

Na mocy porozumienia wybrany zostanie nowy Zarząd Powiatu Wadowickiego. Wiadomo, że nowym starostą powiatu wadowickiego zostanie Mirosław Sordyl, wicestarostą - Wojciech Polak, etatowym członkiem zarządu - Sebastian Mlak, a nieetatowymi członami zarządu - Jacek Jończyk i Miłosz Szatan.

Po 2,5 roku ma dojść do zamiany - wicestarostą ma zostać Sebastian Mlak.

Przewodniczącym Rady Powiatu wybrany zostanie Józefa Łasak, a wiceprzewodniczącymi Michał Chrząszcz i Ireneusz Kowalczyk.


Dodajemy, że dotychczasowy starosta Eugeniusz Kurdas nie dostał się do nowej Rady Powiatu Wadowickiego. Z kolei wicestarosta Beata Smolec została nowym burmistrzem Andrychowa.

Skład nowej Rady Powiatu Wadowickiego wybranej 7 kwietnia:

PiS (11 radnych)
Marek Polak, Adam Kubik, Franciszek Penkala, Zofia Kaczyńska, Marek Ciepły, Piotr Chrapla, Marek Cimer, Małgorzata Targosz-Storch, Zdzisław Kaliński, Mirosława Zybek, Mikołaj Krystian.

Wspólnota Samorządowa (6 radnych)
Czesława Wojewodzic, Sebastian Mlak, Jacek Jończyk, Marcin Brózda, Karolina Kwaśnica-Kania, Józef Łasak.

Trzecia Droga (6 radnych)
Wojciech Polak, Grzegorz Góra, Maria Wądrzyk, Ireneusz Kowalczyk, Jan Gębala, Miłosz Szatan

Razem dla Powiatu Wadowickiego (4 radnych)
Grażyna Stuglik-Nizio, Łukasz Brózda, Michał Chrząszcz, Mirosław Sordylreklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Bella, 23.04.2024 00:24

Nowy starosta p. Sordyl ma rozbuchane ego i umie robić tylko prywatę. Tylko 900 głosów zdobył a wykiwał wszystkich, polityka jest fe!

cath, 22.04.2024 22:35

@czas na zmianę Obyś miał rację a nie ja.Bo sama zmiana wiosny nie czyni.A mam złe doświadczenia…

czas na zmianę, 22.04.2024 21:47

Drodzy Mieszkańcy Andrychowa, Chciałbym serdecznie podziękować każdej osobie, która wierzyła, że zmiana jest możliwa, że nadszedł "Czas na Zmianę". Dzięki Waszemu wsparciu i zaufaniu Beata Smolec wygrała wybory na Burmistrza Andrychowa. Wasza determinacja, entuzjazm i gotowość do działania sprawiły, że nasze marzenia o lepszej przyszłości dla naszej społeczności stały się rzeczywistością. Dziękujemy za Wasze oddanie i zaangażowanie w kampanię wyborczą. Wasze głosy i wsparcie były nieocenione. Teraz, gdy Beata Smolec objęła urząd Burmistrza, czekają nas nowe wyzwania i możliwości. Razem, jako jedna wspólnota, będziemy budować lepsze jutro dla naszych dzieci i przyszłych pokoleń. Jeszcze raz, serdeczne podziękowania dla każdego z Was. Wierzymy, że wspólnymi siłami stworzymy Gminę Andrychów, o której zawsze marzyliśmy. #GminaAndrychów#

Obserwator, 22.04.2024 21:05

Ale czy przetrwa ?

Skalpel, 22.04.2024 18:03

Znowu drugi. Całe życie ciągle drugi. Nawet jak gdzieś pierwszy byłem, czułem się jak drugi

Aniaseniorka , 22.04.2024 17:43

no tylko czekać , aż z Andrychowa - miasta , nowe władze zrobią wieś Andrychów , w ramach wdzięczności za głosy ;) Już teraz to sypialnia a będzie eldorado dla "parafian" / sprawdź w słowniku co oznacza słowo "parafianin " /

Koniczynka, 22.04.2024 17:41

Oczywiście już od maja wraca całodobowa opieka zdrowotna i dyżury aptek. Beata wie jak się to robi, ona ma plan. Już czuć ten asfalt co jedzie do sołectw. Już inwestorzy wracają do Andrychowa. Oj naiwni ludzie......

Koniczynka, 22.04.2024 17:31

A Beatka w Andrychowie obniży opłatę za śmieci, obniży podatki, zlikwiduje podatek za stodoły i garaże, obniży opłatę za wodę i ścieki, nie będzie żadnych zastępców burmistrza, nie będzie żadnych premii, nikt ze znajomych nie będzie nigdzie w urzędzie i spółkach zatrudniony, Beatka już zamówiła miliony ton asfaltu do sołectw i miliony sztuk płytek i oczywiście na stanowisko burmistrza poszła nie dla pensji tylko by służyć mieszkańcom miasta i gminy Andrychów więc będzie pracować za minimalną krajową. Ludzie daliście się omamić banerami. A inwestycje trzeba bardzo szybko robić bo wszystkie finanse niewykorzystane przepadną... Ale Beata wszystko wie i ma plan.... Kobielus już wprowadza swoją obietnicę piątkę dla osiedla. Oj w Andrychowie New York. Tylko czy mieszkańcy będą mówić po angielsku???

Krikol, 22.04.2024 17:06

No to Polak teraz jeszcze bardziej urośnie. Ciężko będzie obok niego przejść po chodniku

Bento_A.A., 22.04.2024 16:45

Powiat wybiera koalicję, wojewoda z koalicji, a gupiutki Andrychów Pisowską wyspę sobie zrobił. Pieniążki z KPO dostaniecie jak sobie z tych swoich banerków je powycinacie:):)