reklama
reklama

Sukces inwałdzkiej młodzieży

Sport, Wiadomości, 22.04.2024 09:46, INFORMACJA PRASOWA
Sukces inwałdzkiej młodzieży

Na początku kwietna bieżącego roku odbyły się rozgrywki eliminacyjne do turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Szkoła Podstawowa im mjra Henryka Sucharskiego w Inwałdzie zgłosiła drużyny w 3 kategoriach wiekowych: U8, U10 oraz U12.

W kategorii U8 (roczniki 2016-2017) placówkę reprezentowali: Artur Chrapkiewicz, Oskar Zawadka, Leon Kuropatwiński, Michał Rokowski, Dawid Wąski, Adam Walaszek oraz Patryk Ćwiertnia (ze Szkoły Podstawowej w Brzezince). Zespół rozegrał turniej powiatowy w Kleczy Dolnej i ostatecznie wywalczył II miejsce w powiecie wadowickim.

W turnieju gminnym w kategorii U10 (roczniki 2014-2015) inwałdzka drużyna wystąpiła w składzie: Kacper Rokowski, Kacper Wojewodzic, Kacper Szczygieł, Iwo Rzadek, Nikodem Guzdek, Jakub Sordyl, Arkadiusz Rymarczyk, Jakub Borek, Stanisław Trzaska oraz Miłosz Ćwiertnia (SP Brzezinka). W rozgrywkach tych wymienieni uczniowie wywalczyli I miejsce, pokonując zarówno zespoły z andrychowskich placówek, tj. Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 5, jak również ze Szkoły Podstawowej w Rzykach.

16 kwietnia odbył się finał powiatowy, który także okazał się szczęśliwy dla naszych reprezentantów. Inwałdzki zespół pokonał bowiem drużyny ze szkół podstawowych: w Ryczowie, Choczni, Marcyporębie oraz Brodach. Zwycięska drużyna reprezentować będzie powiat wadowicki podczas finału wojewódzkiego, który odbędzie się w16 maja na stadionie Skawy Wadowice.

W skład zespołu U12 (roczniki 2012-2013) weszli uczniowie: Wojciech Byrdziak, Wojciech Małysa, Marek Cholewka, Piotr Sordyl, Michał Góralczyk, Franciszek Walaszek, Wojciech Tokarczyk, Szymon Borek, Krystian Hałat oraz Konrad Ćwiertnia (z SP Brzezinka). Drużyna zajęła III miejsce w gminie Andrychów.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej drużyna dziewcząt w składzie: Zuzanna Piekarczyk i Wiktoria Lachendrowicz zajęła I miejsca w gminie, powiecie oraz II miejsce w rejonie. Dziewczęta zakwalifikowały się do finału województwa, gdzie wśród 12 drużyn uplasowały się na IV miejscu. Natomiast w rozgrywkach indywidualnych Zuzanna Piekarczyk obroniła tytuł Mistrzyni Województwa z zeszłego roku, wygrywając zarówno zawody gminne, powiatowe, jak i rejonowe. Co ważne, uczennica wygrała cały turniej wojewódzki bez utraty ani jednego seta. Serdecznie gratulujemy!


źródło: ZSS Inwałd

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama