reklama
reklama

Charytatywny Kiermasz Ciast dla chorej na SMA Karinki z Andrychowa

MAGAZYN, Wiadomości, 21.04.2024 20:20,
Akcja odbędzie się już za kilka dni.
Charytatywny Kiermasz Ciast dla chorej na SMA Karinki z Andrychowa
29 i 30 kwietnia w Przedszkolu nr 2 w Andrychowie (ul. Metalowców) odbędzie się Charytatywny Kiermasz Ciast dla Karinki, chorej na SMA.

- Gorąco zapraszamy do zakupu ciast które upieką pracownicy naszego przedszkola i rodzice. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dalsze leczenie i rehabilitację naszej Karinki - zachęcają organizatorzy.

Karinka urodziła się 18 października 2019 roku. Jest rezolutną, pełną energii dziewczynką, której wszędzie pełno. Podczas bilansu dwulatka, lekarz stwierdził u niej koślawość kolan. Zalecił fizjoterapię, dzięki której udało się zniwelować koślawość. Karinka przestała się potykać i przewracać, jednak jej nóżki nadal pozostały nieco słabsze. W końcu diagnoza została postawiona.

SMA - rdzeniowy zanik mięśni to choroba, z którą zmaga się Karinka. Dziewczynka jest pod opieką logopedy i fizjoterapeutów, którzy robią wszystko, aby jej pomóc. Ćwiczy metodą Bobath i Vojty, a raz w tygodniu ma zajęcia z hydrokinezyterapii.

Karinka, mimo swojego wieku, nie potrafi biegać ani skakać, ma problemy z wchodzeniem po schodach i wstawaniem z podłogi, a dłuższe spacery sprawiają jej ogromną trudność. Jesteśmy świadomi tego, iż Karinka będzie wymagała rehabilitacji już do końca życia…

Dziewczynce pomagać można także dokonując wpłat poprzez stronę: https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/karina-mis


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy