reklama
reklama

Zespół z gminy Andrychów nakręcił świetny teledysk w malowniczych ruinach na naszym terenie

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 28.04.2024 18:45, eł

Warto obejrzeć i posłuchać. Muzyka spodoba się amatorom mocniejszych brzmień.

Zespół z gminy Andrychów nakręcił świetny teledysk w malowniczych ruinach na naszym terenie

W Roczynach od 2021 roku działa zespół Dumb Moon, który gra dynamiczne, a zarazem nastrojowe połączenie rocka i metalu. Niedawno, bo w lutym tego roku grupa wydała debiutancką EP-kę, a teraz zaprezentowała swój pierwszy teledysk. Co ciekawe, nakręciła go w wyjątkowym miejscu – ruinach pałacu w Głębowicach. Jego malownicze mury doskonale wpisują się w klimat muzyki Dumb Moon.

Zespół tworzą: Magda Mi (śpiew), Paweł Morkisz (perkusja), Dariusz Krawiec (bas) oraz Marcin Stypuła (gitara). Jak twierdzą sami artyści, ich debiutancka EP-ka „Cztery Damy” to zbiór kompozycji nawiązujących do tematyki życia, uczuć i emocji, jakie może odczuwać współczesny człowiek w szybko zmieniającym się świecie. „Zapraszamy do przeżywania oraz kreowania razem z nami magicznego i wrażliwego świata. Melancholią, połączoną z intensywnością przekazu, zachęcamy do refleksji nad ludzką naturą i otaczającym nas światem” – twierdzą.

Ich muzyka na pewno spodoba się amatorom ostrzejszych brzmień, zwłaszcza tym, którzy szukają w utworach czegoś więcej niż tylko mocnych riffów. W nagraniach Dumb Moon znajdą zarówno porywające dźwięki, jak i liryczne teksty oraz nietuzinkowy klimat. Świetnie podkreślają go wnętrza zrujnowanego dworu w Głębowicach, gdzie grupa nakręciła teledysk do utworu „Wieczny sen”.

- Pałac przyciągnął nas niesamowitą aurą. Sami podjęliśmy się realizacji klipu i mamy nadzieję, że udało się nam przekazać emocje zawarte w tym kawałku – mówią muzycy. Teledysk nakręcili dzięki życzliwości osób tworzących Fundację Rodu Duninów, właścicieli zabytku. O samym pałacu i jego historii pisaliśmy tutaj.Link do platform streamingowych, na których można posłuchać EP-ki zespołu Dumb Monn - tutaj

Foto: Facebook/Dumb Moon
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy