reklama
reklama

Dalszy ciąg sprawy osuwiska w Andrychowie. Będzie wizja terenowa

Gospodarka, Wiadomości, 11.04.2024 16:15, eł

Temat nie cichnie...

Dalszy ciąg sprawy osuwiska w Andrychowie. Będzie wizja terenowa

Co do tego, że osuwisko na terenie strefy ekonomicznej w Andrychowie istnieje, nikt nie ma wątpliwości. Kiedy wystąpiły ruchy mas ziemi, sporządzono dla niego kartę osuwiskową. Po wykonaniu zabezpieczeń konstrukcyjnych zostało ono uznane za nieaktywne, ostatnio jednak nasi czytelnicy wypatrzyli na jego obszarze pokaźne pęknięcia. Dlatego Państwowy Instytut Geologiczny przeprowadzi tam wizję terenową.

Nasi czytelnicy najpierw przysłali nam zdjęcia szerokich szczelin na części dwóch działek w obrębie strefy ekonomicznej, a następnie pracującej na tym terenie koparki. Maszyna ta zasypała wyraźnie widoczne wcześniej pęknięcia, jak zapewniła nas autorka fotografii. Pisaliśmy o tym w artykułach: „Dziwne pęknięcia ziemi. Niepokojące zdjęcia z Andrychowa” oraz „Szczeliny były, ale zostały zasypane?”.

Dzisiaj jeden z naszych czytelników podrzucił nam treść e-maila otrzymanego z Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego, do którego napisał, dociekając, czy osuwisko w Andrychowie jest aktywne i groźne dla mieszkańców.

W odpowiedzi na Pana maila informujemy, że na wskazanym obszarze istnieje osuwisko, które ujęte jest w bazie Systemu Osłony Przeciwosuwiskowej pod numerem 12-18-014-100631. Z uwagi na ostatnio pojawiające się doniesienia o możliwym uaktywnieniu się tego osuwiska, w najbliższym czasie przeprowadzimy wizję terenową, która stanowić będzie podstawę do aktualizacji karty rejestracyjnej osuwiska” - odpowiedział mu dr Tomasz Wojciechowski, kierownik Centrum Geozagrożeń w Karpackim Oddziale PIG-PIB w Krakowie.

A zatem sprawa jest rozwojowa...


Foto: nadesłane

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zużyty zdzisek, 12.04.2024 08:57

W panice zdzisek produkuje filmy reklamowe na zapadającej się strefie. Szanowni mieszkańcy! Jeżeli chcecie poznać prawdę i uratować gminę przed upadkiem głosujmy na Beatę Smolec.

znanywmiescie, 12.04.2024 07:33

Do Archanioł Michał. No to się ogarnąłem i właśnie wyszło.

Archanioł Michał, 12.04.2024 07:12

@znanywmieście przestań siać zamęt. Powtarzasz plotki. Ogarnij się.

znanywmiescie, 12.04.2024 05:53

Beata was oszukała. Nie będzie żadnej walki z Żakiem. Sprzedała się za stanowisko. Ma dostać stolek viceburmistrza jak TW Zdzisław wygra. Nie podobała mi się nigdy jej twarz bo źle jej z oczu patrzyło. No to wyszło z wora. Postkomuna będzie rzadzić naszym miastem.

radzio1997, 11.04.2024 22:11

Ważne jest też to, żeby kandydat był zdrowy!

MrWilson, 11.04.2024 21:40

Ważne jest żeby każdy poszedł głosować

Archanioł Michał, 11.04.2024 21:10

Mam nadzieje, że ta ziemia zasypie nadzieje zdziska na reelekcję. WSZYSCY GŁOSUJEMY NA BEATĘ SMOLEC. BEATA NASZYM BURMISTRZEM.

Jaśnie Pan, 11.04.2024 18:29

Dziwny ten Andrychów. Tyle awantur, spraw sądowych, zadłużenie, dziwne inwestycje na terenach osuwiskowych za które płacą mieszkańcy, i wiele innych pomniejszych spraw, a jeszcze 40% ludzi w Andrychowie GO popiera. Chore

andrychów_góra, 11.04.2024 16:43

Dzisiaj słyszałem wywiad w Radio Andrychów, Żaka i Babskiego, którzy twierdzili, że to co pisze się o strefie to , półprawdy i insynuacje, że to jest kampania wyborcza. Na co oni liczyli, że my mieszkańcy ,będziemy potulnie siedzieć i wierzyć we wszystkie kłamstwa , które sączy nam burmistrz? Na szczęście są tacy ludzie Jak Wiesław Stwora i Pani Aneta Walczak , którzy udokumentowali i ujawnili co naprawdę dzieje się w strefie. Będzie kontrola z Krakowa. Nie chciałbym być , w skórze Wnętrzaka , który dał polecenie zasypania tych osuwisk. Głupcy z urzędu myślą, że udało im się to ukryć. Przy dzisiejszej technice i urządzeniach badania gruntu, wszystkie miejsca, gdzie były olbrzymie pęknięcia mają inną gęstość podłoża.Tak ,że nic się nie ukryje. Jeszcze widać na filmiku, że woda, która była tam zgromadzona została spuszczona na działki CMC . To już nie jest śmieszne, ani jest żenujące. To są działania o charakterze kryminalnym- zacieranie śladów. Na szczęście w Internecie nic nie ginie. Ekspertyza osuwiska , którą sporządził Paweł Płużek w marcu 2013 roku, jest napisane, że ten grunt wykazuje dużą i trudną do przewidzenia zmienność parametrów wytrzymałościowych w czasie i przestrzeni. Czyli, Żak i jego świta, wiedziała już od 2013 roku o osuwisku. Dlaczego na siłę inwestowano w ten teren? Jeżeli nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o kasę , a dokładnie o zrywkę. Tak , że panowie Żak i Babski , kłamaliście , kłamiecie i będziecie kłamać . Zmiana jest nieunikniona.

Obserwator, 11.04.2024 16:25

Czy ta koparka ukrywała ślady osuwiska bo wybory 21 kwietnia i może to zaszkodzić Panującemu ?