reklama
reklama

Dwie firmy ubiegają się o możliwość przebudowy tego budynku w Andrychowie

Gospodarka, Wiadomości, 10.04.2024 14:50, eł

Powstanie tam klub dziecięcy, czyli placówka dla dzieci zbyt małych, by mogły uczęszczać do przedszkola.

Dwie firmy ubiegają się o możliwość przebudowy tego budynku w Andrychowie

Już kilkukrotnie pisaliśmy o tym, że w Andrychowie powstanie klub dziecięcy, na utworzenie którego gmina dostała dotację z rządowego programu Maluch Plus. Zostanie on utworzony w parterowym budynku przy ulicy Metalowców 6. Jak się okazuje, są dwie firmy chętne, by przebudować i zaadaptować ten obiekt na potrzeby placówki dla najmłodszych.

Klub malucha, zwany też dziecięcym, jest jedną z form opieki nad dziećmi do 3 roku życia. Pełni on rolę podobną do żłobka, aczkolwiek przeznaczony jest dla malców, które skończyły już roczek. Do żłobka można oddać dziecko, które ma zaledwie 20 tygodni, czyli niespełna pięć miesięcy.

Gmina Andrychów pozyskała na utworzenie i prowadzenia klubu dziecięcego ponad 3,5 mln zł dotacji, z czego przeszło 2 mln zł przeznaczone jest na adaptację i wyposażenie budynku. Reszta pójdzie na funkcjonowanie placówki. Będą w niej miejsca dla 50 malców.

Do przetargu na przebudowę budynku, w którym powstanie placówka, przystąpiły dwie firmy – jedna z Andrychowa, druga ze Skawiny. Oferta pierwszej z nich opiewa na nieco ponad 1,9 mln zł, a drugiej jest tańsza o około 100 tys. zł. Obie wyceny są niższe od kwoty, którą w magistracie przeznaczono na ten cel. Wynosi ona bowiem równe 2 mln zł.

Wykonawca będzie miał 11 miesięcy na przeprowadzenie wszystkich prac, obejmujących między innymi wyburzenie wiaty i jednego budynku, remont, adaptację i ocieplenie drugiego oraz wykonanie nowej elewacji. W ramach inwestycji powstanie też taras zewnętrzny, plac zabaw, a teren zostanie ogrodzony.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 10.04.2024 19:42

Dokładnie. Dwa miliony za co??? Będą tam stawiać pół bloku??? Czy remontować cztery ściany o wysokości 2.30m. Coś tu śmierdzi. Budynek na Włókniarzy 6 stoi pusty gotowy na żłobek. Proboszcz na osiedlu chętnie go odstąpi bezpłatnie.

andrychów_góra, 10.04.2024 19:11

Za te pieniądze to, buduje się nowy budynek ale tutaj pomyślano również o dużej zrywce, więc dlatego tak drogo. Kasa panie, kasa.

Koniczynka, 10.04.2024 19:03

Ten budynek to się nadaje do wyburzenia. Bo to tylko szpeci całą okolicę.