reklama
reklama

Dwa nowe boiska w gminie. Będą gotowe w dwa miesiące

Gospodarka, Wiadomości, 09.04.2024 13:07, eł

Powstaną bezpieczne wielofunkcyjne obiekty zamiast asfaltowych placów.

Dwa nowe boiska w gminie. Będą gotowe w dwa miesiące

Mimo że w gminie Wadowice regularnie powstają nowe boiska, wciąż jeszcze jest trochę takich, które wyglądają mniej więcej tak samo, jak w czasach dzieciństwa osób będących obecnie już babciami lub dziadkami. Tyle tylko, że ich nawierzchnia jest zdecydowanie bardziej zużyta niż wówczas... Dwa z takich boisk jeszcze przed wakacjami będą zupełnie odmienione.

Ich modernizację burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zapowiadał 2 lata temu. Trochę trwało, zanim się z tego wywiązał, ale teraz podpisane są już umowy z wykonawcą obu inwestycji, którym jest Przedsiębiorstwo Usługowe Stan-Rex z Sosnowca. Ruszyły prace na boisku, które znajduje się na osiedlu Marcina Wadowity w Wadowicach (na zdjęciu). Był to mocno już zniszczony asfaltowy plac.

W 60 dni ma tam powstać wielofunkcyjny obiekt o wymiarach 22 x 38 metrów z bezpieczną nawierzchnią poliuretanową. Będą tam dwa boiska do koszykówki, jedno do siatkówki i jedno do piłki nożnej. Wokół powstaną piłkochwyty i ogrodzenie. Przy obiekcie staną ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. A całość ma być objęta monitoringiem i oświetlona, dzięki czemu mecze będą mogły odbywać się tam nawet po zmierzchu.

Może dzięki modernizacji obiekt odzyska dawną popularność. - Boisko tętniło życiem od rana do wieczora, a w zimie robiliśmy na nim lodowisko. To były stare, dobre czasy, kiedy dzieci nie można było utrzymać w domu – wspomina Andrzej Zawadzki, były zawodnik Skawy Wadowice.

Drugie nowe boisko powstanie przy Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Ponikwi. Będzie podobne do tego na osiedlu Wadowity. Prace ruszą za kilka dni i również potrwają dwa miesiące.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy