reklama
reklama

Dziwne pęknięcia ziemi. Niepokojące zdjęcia z Andrychowa

Gospodarka, Wiadomości, 09.04.2024 20:42, eł

Popatrzcie, jak to wygląda na zdjęciach.

Dziwne pęknięcia ziemi. Niepokojące zdjęcia z Andrychowa

Gmina Andrychów próbuje sprzedać dwie ostatnie działki w andrychowskiej strefie ekonomicznej. Pomimo ponawianych przetargów na ich sprzedaż i obniżaniu cen wywoławczych, na razie nie udało się ich zbyć. Gdy w jednym z naszych artykułów zasugerowaliśmy, że czynnikiem odstraszającym potencjalnych nabywców może być istniejące tam osuwisko, dostaliśmy długie i zawiłe sprostowanie z magistratu.

Z otrzymanego przez nas i w całości opublikowanego tutaj pisma z Urzędu Miejskiego w Andrychowie wynika, iż nieprawdą jest, jakoby umiejscowienie działek (jednej z nich tylko częściowo) na terenie osuwiskowym przesądzało o ich wadliwości, skoro osuwisko jest nieaktywne z powodu wykonanych zabezpieczeń konstrukcyjnych, co znajduje potwierdzenie w karcie osuwiskowej. Nie da się ukryć, że przeprowadzono tam szereg prac, które miały na celu ustabilizowanie terenu. Wykonano mur oporowy, posadowiony na palach wzmocnionych skośnymi kotwami o długości 21 metrów.

Ale nawet nieaktywne osuwisko może się uaktywnić, na przykład pod wpływem obciążenia budynkiem. A potencjalni nabywcy są tego zapewne doskonale świadomi. Mogą mieć zatem pewne obawy przed stawianiem na takim gruncie zakładów produkcyjnych, których budowa kosztuje ogromne pieniądze.

Ponadto każdy zainteresowany zakupem działek może sobie dokładnie je obejrzeć przed przystąpieniem do przetargu. I co zobaczy? To samo, co każdy, kto zdecyduje się na spacer po strefie. Pokaźne pęknięcie ziemi na obszarze jednej z działek przeznaczonych na sprzedaż, a także na sąsiedniej. Wszystko wskazuje na to, że zanim ktoś zdecyduje się tam coś wybudować, będzie musiał wykonać jeszcze kolejne zabezpieczenia...


Zobacz również: Osuwisko w strefie ekonomicznej powstało na skutek prowadzonych tam prac

Foto: nadesłane

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 10.04.2024 17:48

Proponuję wrzucić zdjęcia jak ładnie zasypali pęknięcia i zapytać wlodarzy na jak długo to wystarczy?

Feel Free, 10.04.2024 10:29

Afera ze szwagrem w spółce Energia Andrychów, to nie jest pikuś. Bo to będzie dopiero jej początek, jeśli ludzie nie staną sami w swojej obronie i nie wybiorą pani Smolec. Zwożenie kilkunastu tysięcy ton plastików do Andrychowa, żeby je tu przetwarzać to nie pikuś. NFOŚ nie przyznał 170 milionów z uwagi na kryteria jakościowe całej tej "inwestycji" Żaka! Pisze to jak byk w uzasadnieniu negatywnej decyzji przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Szykowanie miejsca dla biznesu śmieciowego w Andrychowie to nie pikuś ! Ludzie opamiętajcie się ! Idźcie do wyborów i wybierzcie nowe władze. Wszystkie Urzędy polskie i kilka osób nie uratują Was przed Waszymi własnymi wyborami! Niezależnie czy wybierzecie Smolec, czy Żaka to każdy z Was będzie ponosił konsekwencje swojego wyboru. Przez kolejne 5 lat. Ta strefa ekonomiczna z osuwiskiem i szwagier w spalarni to pikuś przy tym co się może wydarzyć przez kolejne 5 lat rządów Żaka. Ta gmina się nie pozbiera z długów, kredytów, obligacji i odszkodowań, spraw sądowych jeśli natychmiast nie zmieni się sposób zarządzania. Przestrzega przed tym nawet Regionalna Izba Obrachunkowa !

andrychów_góra, 10.04.2024 09:07

No tak, Żak próbuje zatuszować, aferę. Trzeba natychmiast wezwać służby, bo jest to zagrożenia życia dla pracowników firm znajdujacych się w strefie i pod strefą, czyli CMC -Palety. Trzeba zawiadomić prokuraturę, kto dał polecenie zatuszowania dowodów tak niebezpiecznego incydentu. Są kamery przemysłowe i można natychmiast sprawdzić , kto tam wjeżdżał i zasypywał dziury. Strefa kosztowała Nas mieszkańców kilkadziesiąt milionów złotych. Straty z tego tytułu idą w miliony a Żak chce to wszystko ukryć. Ekspertyza, która była wykonana kilka lat temu wyrażnie wskazywała , że tam potrzebne są żelbetonowe pale na głębokość kilkudziesięciu metrów ale wykonanie tego zabezpieczenia to następne kilka lub kilkanaście milionów złotych. Trzeba natychmiast powiadomić Wojewódki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Krakowie, bo grozi to katastrofą budowlaną. Żak i jego Żakolandia , tuszują dowody jak mafia w filmach kryminalnych. Myślę , że afera ze szwagrem w Energii , to pikuś przy tej sprawie.

leon, 10.04.2024 07:39

Koniczyna daj głos taki ekspert milczy?

szpp, 09.04.2024 21:42

nie w tym temacie ale nie podoba mi się to co ostatnio Żak robi i już na niego nie głosuje od ostatniej niedzieli

Feel Free, 09.04.2024 21:02

@Redakcja mamNewsa - ale Wy też chcecie mieć proces w trybie wyborczym ? zatrudnijcie kogoś już dzisiaj do jazdy po sądach wszystkich instancji. KWW Nasza Gmina Andrychów tak może tego nie zostawić ! Obronią nas przed Wami. mamNewsa - wy też jesteście przeciwko Żakowi ? działacie na szkodę gminy ? tej gminy ? Mamy tam działki do sprzedania ! Tyle milionów z naszych podatków poszło, a Wy to chcecie zmarnować ? My po dziurach jeździmy na prowincji, dla dobra tych działek. to nasza inwestycja w przyszłość! Na zdjęciach wyraźnie widać, że nic złego się nie dzieje. To po prostu Matka Ziemia się przeciąga, jakbyście nieśli tyle niegodziwości dziejących się w tej gminie też byście skorupą ziemską czasem ruszyli, żeby nie drętwiały członki. P.S. Będziecie zaraz publikowali sprostowanie z Urzędu Miasta... chyba.

Skalpel, 09.04.2024 20:52

Spokojnie. Koparka już zasypuje mikropęknięcia. Do 21 kwietnia zarośnie trawą, tylko uważajcie na spacerze.

aniol363, 09.04.2024 20:46

No to jedziemy haha ...... Tyle milionów które można było wykorzystać np na naprawę dróg w gminie w błoto...masakra !