reklama
reklama

Utrudnienia dla tych, którzy wybiorą się do Krakowa nową linią autobusową. I nie tylko dla nich...

MAGAZYN, Wiadomości, 10.04.2024 19:50, eł

Przez jeden dzień część ulic będzie wyłączona z ruchu z powodu imprezy sportowej. Autobus ominie sporo przystanków.

Utrudnienia dla tych, którzy wybiorą się do Krakowa nową linią autobusową. I nie tylko dla nich...

Od 3 kwietnia z Kęt czy Andrychowa wreszcie można dojechać do Krakowa autobusem. Nową linię łączącą te miasta uruchomiła spółka Koleje Małopolskie, w ramach Małopolskich Linii Dowozowych.

Kto jednak planuje wybrać się do Krakowa w najbliższą niedzielę (14 kwietnia), musi się liczyć z tym, że nie wysiądzie ani nie wsiądzie na większości pośrednich przystanków w obrębie tego miasta.

Tego dnia odbędzie się tam duże wydarzenie sportowe - 21. Cracovia Maraton. Już w sobotę wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na niektórych ulicach Krakowa, z powodu biegów towarzyszących tej imprezie. Jednak Koleje Małopolskie informują, że utrudnienia na trasie przejazdu autobusów linii A40 Kęty – Kraków wystąpią tylko w niedzielę.

Autobusy pojadą objazdami, omijając przystanki: Rondo Matecznego, Rondo Grunwaldzkie, Jubilat, Muzeum Narodowe, Plac Inwalidów oraz Radio Kraków. W Krakowie można będzie w niedzielę wysiąść lub wsiąść tylko w czterech miejscach – na przystankach Opatkowice, Borek Fałęcki, Łagiewniki oraz na Małopolskim Dworcu Autobusowym (MDA) w centrum miasta.

Utrudnienia w ruchu dotkną również tych, którzy wybiorą się do Krakowa samochodem. W sobotę i niedzielę zamkniętych dla ruchu będzie wiele ulic w obrębie miasta. Kierowcy będą musieli skorzystać z objazdów.

Szczegóły dotyczące zmiany organizacji ruchu, zamkniętych ulic i innych utrudnień związanych z maratonem dostępne są tutaj.reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 10.04.2024 19:37

Jak narazie autobus wozi powietrze. Wniosek??? Zlikwidować to coś, szkoda kasy.