reklama
reklama

Tej inwestycji miało nie być w roku 2024. Ale będzie

Gospodarka, Wiadomości, 07.04.2024 12:26, eł
Przed wyborami nagle stała się możliwa.
Tej inwestycji miało nie być w roku 2024. Ale będzie

W tym tygodniu napisaliśmy o przetargu na przebudowę ulicy Polnej w Andrychowie, która w końcu doczeka się równej i gładkiej nawierzchni z betonu asfaltowego. Ale to nie jedyny błotnisty trakt, który wkrótce przejdzie totalną metamorfozę. To samo czeka drogę równoległą do Polnej, boczną odnogę ulicy Żwirki i Wigury, znajdującą się już na samej granicy Andrychowa z Targanicami. Co ciekawe, jeszcze niedawno informowano nas w magistracie, że w tym roku nie na szans na jej przebudowę...

-- Posiadamy dokumentację projektową oraz stosowne zezwolenia na przebudowę tej drogi. Ale w budżecie na rok 2024 nie ma zabezpieczonych środków na realizację zadania. Przebudowa planowana jest w kolejnej kadencji 2024-2029. Jej szacunkowy koszt to 1,5 mln zł. Na chwilę obecną realizowane są doraźne naprawy materiałem kamiennym w ramach bieżącego utrzymania dróg – twierdziła wówczas Agnieszka Gierszewska, dyrektorka biura burmistrza Andrychowa. Pisaliśmy o tym niespełna miesiąc temu, w artykule „Brak już sił i... przekleństw”.

Tymczasem niespodziewanie Urząd Miejski w Andrychowie ogłosił właśnie przetarg na przebudowę tej ulicy. Powstanie tam jezdnia o szerokości 2,5 m i nawierzchni z betonu asfaltowego. Pobocza o szerokości 75 cm będą różniły się od siebie. Prawostronne ma stanowić raczej chodnik, ponieważ zostanie wyłożone kostką brukową typu „podwójne T”. W planach jest również budowa kanalizacji deszczowej i sieci oświetlenia ulicznego oraz brukowanych zjazdów na prywatne posesje.

Termin na składanie ofert upłynie 18 kwietnia o 10.00. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 13 miesięcy na przebudowę ulicy.


Foto: nadesłane

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy