reklama
reklama

Deklaruje, że jeśli zostanie radnym, dietę będzie oddawał na cele społeczne

Polityka, Wiadomości, 05.04.2024 13:00, eł
Czy się z tego wywiąże?
Deklaruje, że jeśli zostanie radnym, dietę będzie oddawał na cele społeczne

Takich sytuacji nie ma zbyt wiele, ale jednak się zdarzają. Niektórzy radni chcą, aby ich praca na rzecz mieszkańców była postrzegana rzeczywiście jako społeczna. I dlatego otrzymywane diety przekazują na jakieś szlachetne cele. Kandydat na radnego powiatowego z Kalwarii Zebrzydowskiej deklaruje, że tak właśnie będzie robił. Chce też z pożytkiem wykorzystać swe banery wyborcze.

Bywa że radni oddają tylko część swojej diety, ale są i tacy, którzy rezygnują z całości. Marcin Brózda z Kalwarii Zebrzydowskiej, który kandyduje do Rady Powiatu w Wadowicach z listy komitetu wyborczego Wspólnota Samorządowa, zapewnia, że nie robi tego dla pieniędzy.

- Podejmując decyzję o starcie w wyborach, od razu wiedziałem, że jest to służba mieszkańcom. Dlatego też w moich materiałach wyborczych zadeklarowałem, że dietę radnego chcę przeznaczyć na cele społeczne. Chciałbym również poinformować, że banery wyborcze przekażę do schronisk dla zwierząt lub osobom, które będą tego potrzebować – podkreśla.

Zużyte banery można bowiem z pożytkiem wykorzystać, zamiast wywozić na wysypiska śmieci. Można je na przykład użyć ocieplenia bud w schroniskach dla zwierząt lub stworzenia zadaszeń, pod którymi czworonogi będą chroniły się przed palącymi promieniami słonecznymi. Bywają też przydatne w gospodarstwie rolnym, przy przechowywaniu płodów rolnych. Niektórzy szyją z nich również torby na zakupy.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy