reklama
reklama

Ruszył przetarg na adaptację pomieszczeń pod Klub Seniora w Andrychowie

Gospodarka, Wiadomości, 02.04.2024 13:48, eł
Takiej placówki jeszcze w gminie Andrychów nie ma.
Ruszył przetarg na adaptację pomieszczeń pod Klub Seniora w Andrychowie

W Andrychowie w końcu powstanie miejsce, gdzie osoby starsze będą mogły aktywnie spędzać czas. Będzie to Klub Seniora, dofinansowany ze środków tegorocznej edycji rządowego programu Senior+. Wiadomo już, że gmina Andrychów dostanie na utworzenie takiej placówki 170 tys. zł dotacji.

W ramach programu Senior+ samorządy mogą otrzymać środki na dwa rodzaje placówek dla osób starszych. Są to dzienne domy oraz kluby seniora. Te pierwsze są przeznaczone dla osób, które potrzebują już pewnej pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Dzienne domy Senior+ zapewniają im ofertę edukacyjną, rekreacyjną, kulturalną i opiekuńczą, umożliwiają zachowanie aktywności ruchowej, a także serwują przynajmniej jeden gorący posiłek dziennie. Uczęszczające do takiej placówki osoby spędzają w niej po 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku.

Kluby Senior+ działają na innej zasadzie, bowiem są przeznaczone dla ciągle jeszcze aktywnych ludzi, którzy doskonale radzą sobie sami, ale potrzebują sposobu na atrakcyjne zagospodarowanie wolnego czasu. Te placówki powinny zapewniać im co najmniej 20 godzin różnego rodzaju zajęć tygodniowo.

Andrychowski klub seniora powstanie przy ul. Metalowców 10, w budynku dawnego hostelu. Na jego potrzeby zostanie przystosowana część obiektu o łącznej powierzchni prawie 135 m2. Powstaną tam: pomieszczenie klubowe, sala spotkań, sala rehabilitacyjna, aneks kuchenny z pokojem socjalnym, szatnia oraz ubikacje, z których jedna dostosowana będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystko to będzie się mieściło na parterze budynku. Klub ma zapewniać miejsca dla 15 osób.

Gmina Andrychów ogłosiła już przetarg na adaptację pomieszczeń. Czas na składanie ofert upływa 11 kwietnia o 10.00. Wykonawca będzie miał 165 dni na wywiązanie się z przedmiotu umowy, toteż Klub Seniora powinien być gotowy jeszcze w tym roku.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy