reklama
reklama

W tej gminie powstaje już trzeci samorządowy żłobek!

Gospodarka, Wiadomości, 21.04.2024 18:10, eł

W gminie Andrychów mieszkańcy mogą o tym tylko pomarzyć.

W tej gminie powstaje już trzeci samorządowy żłobek!

Na terenie gminy Brzeźnica działają od lat działają już dwa samorządowe żłobki. Jeden mieści się w zabudowaniach brzeźnickiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, zaś drugi w Chrząstowicach, w budynku dawnej podstawówki. Ale to jeszcze nie koniec, bo w przyszłym roku podwoje otworzy kolejny, zlokalizowany w Paszkówce.

Ten trzeci w gminie samorządowy żłobek będzie działał w nowym, specjalnie wybudowanym na potrzeby najmłodszych dzieci obiekcie. Ma to być parterowy budynek o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych, w którym znajdą się trzy duże sale zabaw dla dzieci oraz zaplecze dla personelu. Żłobek będzie przeznaczony dla 50 maluszków. Koszty budowy wyniosą ponad 4,8 mln zł, przy czym inwestycja jest dofinansowana z rządowego programu Maluch Plus. Kwota dotacji to 2 mln zł. Gmina dostatnie też przeszło 1,5 mln zł z przeznaczeniem na trzy lata funkcjonowanie żłobka.

Wójt gminy Brzeźnica Bogusław Antos (który rządzi w niej już od 2006 roku) podpisał już umowę z wykonawcą budynku. To Firma Handlowa Mikulec z Białej Niżnej. Otwarcie żłobka planowane jest na początek września przyszłego roku.


Wizualizacja żłobka: UG w Brzeźnicy

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy