reklama
reklama

Na razie nici z przebudowy tych ulic? Urząd chciał na obie wydać tyle, na ile firmy wyceniają jedną

Gospodarka, Wiadomości, 19.04.2024 13:54, eł
Przetargi prawdopodobnie zostaną unieważnione.
Na razie nici z przebudowy tych ulic? Urząd chciał na obie wydać tyle, na ile firmy wyceniają jedną

Niedawno informowaliśmy o planowanej przebudowie dwóch ulic w Andrychowie, których stan woła o pomstę do nieba. Obie są okresowo utwardzane kruszywem, które po kilku deszczach zapada się w grząskim gruncie. W efekcie często jest tam błoto, a w czasie suszy dużo pyłu, nie wspominając już o dziurach i wybojach.

To ul. Polna i równoległa do jej najgorszego odcinka odnoga ul. Żwirki i Wigury, znajdująca się na samej granicy Andrychowa z Targanicami. Mieszkańcy od lal apelowali o wyasfaltowanie tych dróg. I na początku kwietnia tego roku doczekali się ogłoszenia przetargów na ich przebudowę. Zgodnie z dokumentacją przetargową, obie mają zyskać nawierzchnię z betonu asfaltowego, utwardzone pobocza i oświetlenie. Ale jest jeden, niemały szkopuł. Otóż firmy, które są zainteresowane przeprowadzeniem tych inwestycji, wyceniły je na kwoty znacznie wyższe od środków zarezerwowanych na ten cel w Urzędzie Miejskim w Andrychowie.

Na przebudowę ulicy Polnej władze gminy przeznaczyły kwotę 1 mln zł. Tymczasem potencjalni wykonawcy (których jest czterech) chcą za realizację tego przedsięwzięcia dostać od blisko 1,8 mln zł do 2,4 mln zł. Różnica jest zatem ogromna. Bardzo podobnie wypadł przetarg na przebudowę odnogi ul. Żwirki i Wigury. Zarezerwowana na to zadnie kwota wynosi 900 tys. zł, natomiast inwestorzy wycenili je na 1,5 mln zł do 1,9 mln zł...

Niewykluczone zatem, że sprawa zakończy się unieważnieniem obu przetargów i ogłoszeniem kolejnych, jak to już wielokrotnie bywało w przeszłości. Ale raczej nie ma co liczyć na to, iż uda się te inwestycje przeprowadzić za takie kwoty, na jakie oszacowano je w magistracie...

xxx

Reprezentujący ten teren radny Stanisław Prus zapewnia, że drogi zostaną wyremontowane.

- Kwoty po przetargu pomimo że są większe od kwot wstępnie zabezpiecznych, będą rozpatrzone przez urząd, a wybrana oferta spełniająca wymogi przetargu, będzie zabezpieczona brakującą kwotą, a wymieniona inwestycja będzie realizowana - napisał.

Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 19.04.2024 17:55

https://www.mamnewsa.pl/gospodarka/wiejska-prosi-sie-o-remont-od-lat-czy-w-koncu-sie-uda

Skalpel, 19.04.2024 17:48

Zbyszek próbował zgrywać twardziela ale Tomek łatwo Go złamał, takie ma metody. Co to za burmistrz co wymięka przed spotkaniami z mieszkańcami, spotyka się tylko z Radnymi.

cath, 19.04.2024 17:45

@FF Bezczelnie? Prawdę pisze.Racz w swym obłędzie zauważyć że SP 5 jedt najmlodsza szkoła w Andrychowie

Feel Free, 19.04.2024 17:25

@Koniczynka - no i zastanów się na co podajesz przykłady... a do których faktów historycznych się wcale nie odnosisz. Pisałem o Rzadku, który dobrze wszyscy pamiętamy jak zaczynał i co obiecywał, a jak potem od pewnego momentu głosował. Zapytaj go dlaczego... Zastanowiłem się co piszę, i zawsze liczę, że każdy internauta użyje swojego rozumu, aby mieć pełny obraz co, kto i w jakim celu tu pisze. P.S. Kilka instancji sądów też pewnie też nie miało racji ? bo przecież zawsze ma ją Żak i jego wyznawcy ? Głosuj sobie Koniczynka na Żaka, koniecznie. Nie pomyl kratek! Zwłaszcza jak marzy Ci się spalarnia śmieci i bankructwo miasta!

Koniczynka, 19.04.2024 17:09

Przecież jakby wygrała Smolcowa to wice byłby Kobielus. A to by była największa kompromitacja urzędników miasta. Kobielus kompletnie nic nie zrobił przez tyle lat jako radny. Co wybory to z innego komitetu startuje byle dorwać się do koryta.

Koniczynka, 19.04.2024 17:06

Feel Free tak się składa że były sołtys z Roczyn Żydek był od Żaka. Więc zanim coś napiszesz to najpierw pomyśl. A Sołtyska rozklejała bilbordy Szypułowej,ba po klęsce w wyborach na burmistrza, uciekła popierać Smolcową. Pamiętaj w niedzielę iks dla Żaka. Bo Andrychów zasługuje na burmistrza, a nie babę w spódnicy. Która nie ma żadnego planu i pomysłu na rozwój miasta i gminy Andrychów.

Feel Free, 19.04.2024 16:59

@cath - bezczelne jest to co piszesz, przestań z tym fanatyzmem; dobrze wiesz kto decydował o tym, która droga idzie do remontu, która szkoła i w jakiej kolejności, sołtysi to sobie mogli kupić ciężarówkę żwiru na zasypanie najgorszych dziur. Jak ktoś nie był z partii Żaka to mógł zapomnieć o potrzebach swojego okręgu, chyba, że zaczął głosować jak należy ( np. Rzadek). SP 5 była remontowana na końcu wszystkich szkół, to taki świeży przykład jak rządził Żak... i co miały jego decyzje wspólnego z dobrem Mieszkańców, a co z celowymi politycznymi gierkami, zemstami itd. w których Mieszkańcy byli tylko nieświadomymi zakładnikami. To dlatego między innymi wybieramy panią Smolec zamiast Żaka.

cath, 19.04.2024 16:16

W Roczynach macie nową soltyske .Z dużą werwą montowała billboardy Szypulowej .Moze teraz energię przełożyć na czyny…Inna sprawa że budownictwo jednorodzinne rozkwita powstają nowe budynki i nie da się wszystkim budować dróg asfaltowych,ciągnąć kanalizacji itd.Miasto też chce się rozwijać .

aniol363, 19.04.2024 15:54

Wszystkie ulice odnogi ul. Wiedeńskiej w Roczynach tak wyglądają do qrwy nędzy ! MY MIESZKAŃCY owych ulic domagamy się działań w tej kwestii !!!

Feel Free, 19.04.2024 14:54

Tomasz Żak od kilku lat starał się o 300 milionów, a obecnie o 190 milionów na spalarnię śmieci. Tomasz Żak nie ma więc już czasu i pieniędzy oraz wolnych urzędników, na takie pierdoły jak staranie się o jakieś marne parę baniek na drogi i jazda do 28 wykonawców, aby sprawdzić, który taniej i lepiej remontuje/wykonuje drogi. Ten czas miał, ale go zużył, aby poznać 28 instalacji termicznego przetwarzania odpadów w różnych częściach Europy. Szwagier ma akurat inne ambicje niż łatanie dziur w wiejskich drogach. Tomasz Żak ma też czas na jazdę po sądach apelacyjnych i okręgowych, bo racja nie była po jego stronie. Tomasz Żak ma również czas na kręcenie filmów propagandowych. Często za to nie miał czasu być na sesjach rady miejskiej. MIESZKAŃCU Gminy Andrychów: OTWÓRZ OCZY NA TO CO SIĘ DZIEJE I W CZYM BIERZESZ UDZIAŁ I PRZESTAŃ UDAWAĆ, ŻE TO CIĘ WSZYSTKO NIE DOTYCZY I NIE OBCHODZI. NIE WIERZ W KŁAMSTWA. SZUKAJ PRAWDY. GDY JĄ ZNAJDZIESZ: IDŹ GŁOSOWAĆ. TWOJA PRZYSZŁOŚĆ W TWOICH RĘKACH. POWODZENIA

Skalpel, 19.04.2024 14:24

Czy to są te drogi , którymi Tomek ze Staszkiem chwalą się w spocie objazdowym?

Obserwator, 19.04.2024 14:23

W gminie Andrychów chyba przed wyborami wytrysła ropa z której sprzedaży będą sfinansowane wszystkie obietnice