reklama
reklama

Aktor z Wadowic nominowany do prestiżowej nagrody

MAGAZYN, Wiadomości, 18.04.2024 09:44, eł
Sama nominacja jest już dużym wyróżnieniem.
Aktor z Wadowic nominowany do prestiżowej nagrody

Choć pochodzący z Wadowic Michał Sikorski najbardziej znany jest jako odtwórca postaci ojca Jakuba Adamczewskiego w hitowym serialu Netflixa „1670”, aktor wystąpił także w niejednym filmie fabularnym. Za jedną z ról zdobył nawet kilka nagród. Teraz ma szansę na kolejną.

Michał Sikorski w 2021 roku zagrał głównego bohatera biograficznego filmu „Sonata” w reżyserii Bartosza Blaschke. To poruszająca historia"> muzyka Grzegorza Płonki z Murzasichla, u którego wykryto głęboki niedosłuch dopiero wtedy, gdy chłopak miał już 14 lat. Wcześniej błędnie diagnozowano go jako dziecko autystyczne. Michał Sikorski bardzo przekonująco wcielił w tę trudną rolę. Dostał dzięki niej aż trzy nagrody: za debiut aktorski podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, za rolę męską na 41. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie oraz nagrodę Rising Star na 15. Festiwalu Mastercard OFF CAMERA.

Teraz aktor ma szansę zdobyć kolejne laury. Został nominowany do Nagrody dla Najlepszego Aktora w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych Festiwalu Mastercard OFF CAMERA 2024, za główną rolę w obrazie „Chcesz pokoju, szykuj się do wojny”. Michał Sikorski zagrał w nim Tytusa, który odbywa szkolenie w grupie paramilitarnej. Choć chłopak pochodzi z rodziny o tradycjach militarnych, jego wyjątkowo łagodna natura sprawia, że bardzo trudno jest mu odnaleźć się w takim środowisku. Film wyreżyserowała Agnieszka Elbanowska. -

- Ta nominacja to mega zaszczyt – wyznaje Michał Sikorski. O tym, kto zostanie laureatem nagrody, można będzie się dowiedzieć podczas Gali Zamknięcia 17. Festiwalu Mastercard OFF CAMERA, która odbędzie się 4 maja w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy