reklama
reklama

Zgromadzenie publiczne w ważnej sprawie na Rynku w Andrychowie

MAGAZYN, Wiadomości, 16.04.2024 14:43, eł

Będzie też piknik z atrakcjami dla dzieci.

Zgromadzenie publiczne w ważnej sprawie na Rynku w Andrychowie

Niebawem w Andrychowie odbędzie się szósta już edycja Marszu Świadomości Autyzmu, połączonego z piknikiem integracyjnym. To ważne wydarzenie organizatorzy zgłosili w Urzędzie Miejskim jako zgromadzenie publiczne. Uczestnicy spotkają się przed magistratem, a następnie przejdą przez planty na plac Mickiewicza, gdzie odbędą się występy. Nie zabraknie też niespodzianek dla zebranych.

Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu, dlatego to właśnie w tym miesiącu andrychowskie Stowarzyszenie Otwórzmy Drzwi na Świat organizuje marsz z tej okazji. To wydarzenie ma na celu pokazanie dzieciom i młodzieży, że ich rówieśnicy, którzy zachowują się inaczej niż większość, też zasługują na akceptację i zrozumienie. I potrzebują wsparcia z ich strony.

- Wszystkie kampanie budowania świadomości wśród dzieci i młodzieży są ważne. Te w szkołach, na szkolnych korytarzach... Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest również połączenie się. O autyzmie powinniśmy mówić tak często, aby akceptacja stała się już czymś naturalnym. Nie możemy też tym bardziej uczyć dzieci, że autyzm kończy się na szkolnej gazetce i czasami "chwilowej" pogawędce. Często dla tych uczniów jest to "nuda"- tak to opisują. Tymczasem nasze dzieci nadal bardzo cierpią. Zazwyczaj najmocniej w placówkach oświatowych – podkreśla Patrycja Kołodziejczyk ze Stowarzyszenia Otwórzmy Drzwi na Świat.

Uczestnicy marszu spotkają się 24 kwietnia o 9.00 na Rynku w Andrychowie, przed budynkiem Urzędu Miejskiego. Następnie wszyscy wyruszą przez Park Miejski na plac Mickiewicza, gdzie będą czekały na nich atrakcje w postaci dmuchańców i występów. Każdy otrzyma też balonik. Wydarzenie poprowadzi DJ Jakub Bielecki. Wszystko potrwa do około 13.30.


Foto: Stowarzyszenie Otwórzmy Drzwi na Świat

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy