reklama
reklama

W blokach grasują złodzieje rowerów. Trzeba dobrze zabezpieczyć jednoślady

Na sygnale, Wiadomości, 17.04.2024 13:44, eł

Ktoś skradł je z piwnic i klatki schodowej.

W blokach grasują złodzieje rowerów. Trzeba dobrze zabezpieczyć jednoślady

Niedawno w Suchej Beskidzkiej doszło do kradzieży trzech rowerów, pomimo iż wszystkie znajdowały się w budynkach. Nieznany na razie sprawca (lub sprawcy) znaleźli sposób, by podprowadzić je z piwnic i klatki schodowej bloków.

Nie jest to zresztą szczególnie trudne, bo w ciepłe dni, których w kwietniu nie brakowało, mieszkańcy chętnie zostawiają otwarte drzwi wejściowe do budynków. A nawet jeśli je zamykają, każdy z łatwością może wejść do bloku, gdy zadzwoni do dowolnego mieszkania i przez domofon powie, że jest listonoszem czy kurierem...

Dwa rowery zniknęły z pomieszczeń piwnicznych bloku na osiedlu Beskidzkim, natomiast trzeci z klatki schodowej budynku na osiedlu Na Stawach. - Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawców lub sprawcy kradzieży – mówi aspirant sztabowy Wojciech Copija, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

Jednocześnie przypomina, by dobrze zabezpieczać swoje jednoślady, przechowując je najlepiej w zamkniętych pomieszczeniach, nie na klatkach schodowych. A jeśli już musimy trzymać je w takim miejscu, to należy użyć specjalnego zapięcia lub blokady. - Gdy zostawiamy rower przy sklepie, również powinien być zabezpieczony. A nie wszyscy o tym pamiętają – podkreśla Wojciech Copija.


Foto: Pexels

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy