reklama
reklama

Napisali petycję o wydłużenie nowej linii autobusowej

Wiadomości, 16.04.2024 13:42, eł
Można ją podpisać online.
Napisali petycję o wydłużenie nowej linii autobusowej

Od stycznia tego roku autobusy Małopolskich Linii Dowozowych (których operatorem jest spółka Koleje Małopolskie) jeżdżą na trasie z Kalwarii Zebrzydowskiej do Skawiny, dzięki czemu wiele osób ma dogodny dojazd do pracy lub szkoły. Pojawił się jednak pomysł wydłużenia tej linii. Mieszkańcy napisali petycję w tej sprawie do marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego, którą można podpisać online. O co chodzi?

Linia A43 łączy Kalwarię Zebrzydowską ze Skawiną, a mieszkańcy chcieliby, by objęła swoim zasięgiem również... Zawoję. W jaki sposób? Otóż, autorzy petycji proponują, aby autobus jadący ze Skawiny nie kończył trasy w Kalwarii Zebrzydowskiej, lecz jechał dalej ,między innymi przez Bugaj, Zembrzyce, Maków Podhalański i Białkę aż do Zawoi. W ten sposób mieszkańcy różnych miejscowości w powiecie suskim mieliby możliwość dojazdu do Skawiny. A tam mogliby się przesiąść autobusu MPK w Krakowie lub pociągu, by dotrzeć do stolicy Małopolski.

Wydłużenie linii A43 do Zawoi pozwoli na likwidację białych plam transportowych w powiecie wadowickim i suskim. Obecnie z Zawoi do Krakowa kursują prywatni operatorzy, jednak częstotliwość ich kursowania jest niezadowalająca, a busy często jeżdżą przepełnione lub są odwoływane. Od Makowa Podhalańskiego i Suchej Beskidzkiej kursują codzienne pociągi w kierunku Krakowa, lecz kursują nieregularnie, a linia A43 na nowej trasie mogłaby być uzupełnieniem oferty w godzinach, gdy pociągi nie kursują, a podróż do Krakowa byłaby porównywalna czasowo z ofertą kolejową” - czytamy w petycji.

Jej autorzy zapewniają również, że wydłużenie linii byłoby udogodnieniem dla turystów odwiedzających Babiogórski Park Narodowy. Wyliczyli nawet, że koszt podróży nową linią z Zawoi do centrum Krakowa (z przesiadką na pociąg w Skawinie) wynosiłby 19 zł, co – jak uznali - byłoby dość konkurencyjną ceną na tej trasie.

Petycja do marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego dostępna jest tutaj.


Foto: Koleje Małopolskie

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy