reklama
reklama

Mają nieskończone pokłady energii i chęci do działania. Brakuje im tylko kasy…

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 04.01.2023 09:58, eł

Kto wesprze raczkującą strażacką orkiestrę?

Mają nieskończone pokłady energii i chęci do działania. Brakuje im tylko kasy…

W maju tego roku zapadła decyzja o założeniu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiej (gmina Wadowice) orkiestry dętej. Nabór ruszył w lipcu, aczkolwiek mało kto wierzył wówczas w powodzenie tego przedsięwzięcia. Bo przecież instrumenty są drogie, a dzisiejsza młodzież interesuje się zupełnie inną muzyką… Jak się jednak okazało, chętnych do wstąpienia w szeregi orkiestry nie brakuje.

Jest ich zdecydowanie więcej niż instrumentów muzycznych, które dotychczas udało się strażakom zgromadzić. Jedynie niedostatek aerofonów (czyli dęciaków) hamuje rozwój orkiestry. - Nie pomaga nam brak funduszy, a ceny instrumentów niejednego zniechęcają do działania. Mimo wszystko, nie mamy zamiaru się poddawać, a zapał członków orkiestry zobowiązuje, więc chcielibyśmy zapewnić im możliwie najlepszy start do tej pięknej, muzycznej przygody – podkreślają druhowie.

Muzycy na razie głównie ćwiczą, ale mają też już za sobą trochę publicznych występów. Zagrali między innymi w czasie mszy świętej z okazji 44. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i podczas uroczystego odsłonięcia muralu na budynku remizy w Wysokiej. Zapewnili też oprawę muzyczną miejscowej pasterki.

Mimo krótkiego stażu, orkiestra ma już swoich wiernych fanów, którzy nie opuszczają żadnego ich występu i mobilizują muzyków do dalszej pracy. Ale jej skład jest wciąż zbyt skromny, by mogła rozwinąć skrzydła. A bez większej ilości instrumentów, nie może przyjąć w swoje szeregi wszystkich chętnych. Stąd też pojawiła się inicjatywa, by założyć internetową zbiórkę pieniędzy na zakup kolejnych dęciaków. Na razie jednak nie cieszy się ona specjalnym zainteresowaniem. Pięć osób wpłaciło w sumie 370 zł. Kto chciałaby wesprzeć orkiestrę choć niewielkim datkiem, może to zrobić tutaj.


Foto: OSP w Wysokiej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy