reklama
reklama

Dni są ciepłe, ale w mieszkaniach jest chłodno. Mieszkańcy się irytują

Gospodarka, Wiadomości, 03.01.2023 16:18, eł
Dostali ogromną podwyżkę za ogrzewanie, a kaloryfery prawie nie grzeją…
Dni są ciepłe, ale w mieszkaniach jest chłodno. Mieszkańcy się irytują

Jak już pisaliśmy, w blokach w Andrychowie, do których ciepło dostarcza spółka AEC, Andrychowska Spółdzielnia Mieszkaniowa drastycznie podniosła stawki za centralne ogrzewanie i podgrzanie wody. Choć jednak właściciele i najemcy mieszkań już za ten miesiąc muszą zapłacić dużo więcej niż do tej pory, wcale nie przekłada się to na temperaturę w zajmowanych przez nich mieszkaniach.

Po naszym artykule skontaktował się z nami jeden z mieszkańców osiedla bloków przy ul. Żwirki i Wigury w Andrychowie, który twierdzi, że u niego, a także u jego najbliższych sąsiadów od kilku dni jest chłodno. – Grzejniki odkręcone na maximum, a pomimo tego są one tylko letnie. Temperatura w mieszkaniach wynosi od 19 do 20,5oC. A kiedy wieje halny, jeszcze spada. Najgorsze są wieczory i noce, bo wtedy zazwyczaj wiatr się wzmaga, a kaloryfery praktycznie nie grzeją – twierdzi.

Zapytaliśmy innych mieszkańców osiedla, czy też skarżą się na niską temperaturę. – W nocy mamy tak zimno, że bez koca narzuconego na kołdrę ani rusz. A nigdy nie potrzebowaliśmy żadnych dodatkowych ocieplaczy. Mało tego – przez okrągły rok spaliśmy tylko pod cienką, letnią kołdrą. U nas ostatnio kaloryfery są zupełnie zimne wieczorami i nocą – mówi jedna z mieszkanek.

Inna kobieta z tego samego bloku przyznaje, że temperatura w jej mieszkaniu jest niższa niż zwykle, ale wciąż jeszcze dość przyjemna. – W ostatnich dniach to zazwyczaj 22 stopnie. Ale my mieszkamy na czwartym piętrze więc u nas zawsze jest cieplej niż w mieszkaniach na niższych kondygnacjach. Natomiast kaloryfery rzeczywiście są ostatnio chłodne, a co najwyżej lekko ciepłe. Nawet w łazience, gdzie odkręcamy grzejnik na full, żeby ręczniki szybko schły - mówi mieszkanka.

Dostawcą ciepła do tych wszystkich mieszkań jest AEC Sp. z o.o., czyli andrychowska elektrociepłownia. Jednak prezes zarządu spółki Mirosław Nowak zapewnia, że niska temperatura w mieszkaniach nie wynika z jej działań. – Parametry w sieci są wzorcowe. Ale w każdym bloku jest wymiennik i administrator ustawia wybraną, żądaną temperaturę. A że wszyscy oszczędzają, to pewnie za bardzo poskręcał i dlatego jest chłodno. Na pewno wina nie leży po stronie naszej spółki – podkreśla.

Nie dodzwoniliśmy się do prezes Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Bogumiły Zacny-Sporysz. Kiedy nam się to uda, powrócimy do tematu.


Foto: Edyta Łepkowska
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Gość,, , 04.01.2023 19:33

Do annap, coś tu nie gra , choć nie chce nieładnie napisać, że śmierdzi.

Gość,, , 04.01.2023 19:27

Ja o chlebie a Ty o niebie i już lepiej nie powtarzaj a tylko bądź zadowolony , że masz tańsze ogrzewanie i tylko dodam, jakim prawem skoro to jedna ASM .

annap, 04.01.2023 19:15

A co rządową ustawą o rekompensacie kosztów ciepła za różnice ceny taryfowej i tej zagwarantowanej w ustawie? Spółdzielnia nie korzysta z tej rekompensaty? Mieszkańcy nie powinni wtedy zostać obciążeni wzrostem opłat. Koszty ogrzewania powinny być utrzymane na poziomie cen regulowanych przez ustawę.

karol, 04.01.2023 18:30

Powtórzę,podwyżki,inflacja wina rządu/np.obajtek nas rzeźbił pół roku na cenach paliw/.Ceny centralego ogrzewanie zgodnie z przepisami muszą być adekwatne do faktycznych cen zakupu gigadżula u sprzedawcy ciepła.

Gość,, , 04.01.2023 17:27

Masz mniejsza stawkę za ogrzewanie to się ciesz a ja mam większą a należymy pod jedna spółdzielnie to ewidentnie ciepłownia mnie okrada z tej różnicy.

Gość,, , 04.01.2023 17:24

Kieruję wyłącznie do spółdzielni bo mamy jedna spółdzielnie a kwoty podwyżek mamy różne i w tym bajzlu nic nie jest winny rząd.

karol, 04.01.2023 17:13

do Gość;wszelkie uwagi odnośnie podwyżek proszę kierować do PiS i całego nieszczęsnego rządu.

Gość,, , 04.01.2023 15:45

To co spoldzielnia robi znami to juz przekracza pojęcie , jedna spoldzielnia a ceny za ogrzewanie rożne, jak moga tak drastycznie podnosić czynsz i na dodatek koszty eksploatacji i remontu , tak dalej byc nie moze

karol, 04.01.2023 10:09

Mieszkam w bloku ogrzewanym przez ASM,i wszystko jest OK.Wyłączeniu ogrzewania na budynkach winna jest aura/plus 12 do 16 stopni C na zewnątrz/.Ciepło automatycznie /w naszym interesie/wyłączają czujniki na poszczególnych budynkach.

bot, 04.01.2023 02:23

https://sjp.pl/brednie

mega-fon, 03.01.2023 23:30

Ja mieszkam na wsi, mam 14 stopni w mieszkaniu, bo grzeje mnie to 3000 co dostałem na opał, ale węgla nie widać, macie problem z tymi 20 stopniami, to do psychiatryka!

Koniczynka, 03.01.2023 22:24

W całym Andrychowie kaloryfery są zimne. A w wielu blokach woda ciepła jest letnia. Celowe blokady!!! Są bloki że woda płynie gorąca, a są też takie gdzie woda jest tylko ciepła i za to odpowiada spółdzielnia mieszkaniowa.

annap, 03.01.2023 18:45

Nowe czynsze jak z kosmosu. Kto na to wyraził zgodę i kogo stać na takie czynsze? Czy w spółdzielni ktoś myśli jak ludzie mają zapłacić tak wygórowane kwoty. Płacimy za ogrzewanie ogromne kwoty co miesiąc, a kaloryfery ledwo grzeją, albo w ogóle. Ludzie w końcu przestaną płacić i spółdzielnia rozsypie się.

panda, 03.01.2023 18:38

TEN C I U L nowak DŁUŻNIK DO SKARBCA ANDRYCHOWA/czytaj do zaka/ GRA Z NAMI W KULKI, TRZEBA GO PODAĆ DO PROKURATURY,CBA,ABW