reklama
reklama

Wyczeszą trawę i wysprzątają ulice

Gospodarka, Wiadomości, 03.01.2023 11:10, eł

A gdy trzeba, to również odśnieżą.

Wyczeszą trawę i wysprzątają ulice

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński pochwalił się dwoma nowymi nabytkami. To traktorki z osprzętem do sprzątania ulic oraz konserwacji boisk.

Większy z nich będzie jeździł po mieście, by zimą usuwał śnieg i posypywał chodniki piaskiem, a w pozostałych porach roku czyścił i zamiatał. Jego wyposażenie składa się bowiem z pługu do odśnieżania o szerokości 170 cm, piaskarki, wysokociśnieniowego urządzenia myjącego oraz szczotki do zamiatania i szorowania. Urządzenie zostało przetestowane na ulicach Wadowic jeszcze końcem starego roku.

Drugi traktorek jest mniejszy i będzie dbał o tereny sportowo-rekreacyjne w gminie, głównie boiska z trawą syntetyczną. On również został wyposażony w pług do odśnieżania (trochę węższy – na 150 cm), ale przede wszystkim ma szczotki do „czesania” murawy, a także urządzenie do rozluźniania granulatu i piasku kwarcowego na sztucznej trawie zasypowej. Ma też kosiarkę bijakową, więc przyda się również tam, gdzie jest naturalna murawa. Na razie traktorek został wypróbowany na nowym boisku, które powstało na stadionie MKS Skawa Wadowice. Pięknie wyszczotkował tamtejszą syntetyczną trawkę.

- Oba ciągniki wraz z osprzętem i szkoleniem kosztowały nas łącznie ponad 630 tysięcy złotych. Będą obsługiwane przez naszych pracowników, którzy zostali już pod tym kątem przeszkoleni – informuje burmistrz Bartosz Kaliński.

Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy