reklama
reklama

Ostatnia sesja starej Rady Miejskiej. Medal, podziękowania i deklaracja kończącego rządy burmistrza [FOTO]

Polityka, Wiadomości, 24.04.2024 17:30, eł
To były jedne z nielicznych obrad (w kończącej się kadencji) pozbawionych wzajemnych zarzutów i obelg.
Ostatnia sesja starej Rady Miejskiej. Medal, podziękowania i deklaracja kończącego rządy burmistrza [FOTO]

Andrychowska Rada Miejska kończącej się kadencji zebrała się w środowe popołudnie, 24 kwietnia na ostatniej sesji. Było to posiedzenie poświęcone głównie podziękowaniom za minione lata współpracy. Ale także ważnej ceremonii – wręczeniu medalu „Zasłużony dla Gminy Andrychów” radnemu i byłemu sołtysowi Roczyn Władysławowi Żydkowi.

To samorządowiec, który ma za sobą długie lata pracy społecznej na rzecz lokalnej społeczności. W ostatnich wyborach nie starował, więc już od dłuższego czasu wiadomo było, że finał kadencji oznacza dla niego koniec rajcowania. Decyzja, by pożegnać się z nim w sposób szczególny, wręczając mu medal „Zasłużony dla Gminy Andrychów”, zapadła już na marcowej sesji samorządu. Sprawa budziła pewne kontrowersje, o czym pisaliśmy tutaj.

Władysław Żydek w andrychowskiej Radzie Miejskiej zasiadał w latach 2006-2010 oraz 2014-2024. Od 2014 do 2018 roku pełnił funkcję jej wiceprzewodniczącego. Sołtysem Roczyn był natomiast przez okrągłe 20 lat. Od 2010 do 2023 działał także jako wiceprezes Lokalnej Grupy Działania Wadoviana. Jest ponadto członkiem komitetu założycielskiego LKS Burza Roczyny i komisji rewizyjnej tegoż klubu. Za swą działalność społeczną został do tej pory odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. Otrzymują go osoby, które mają na koncie czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom.

Wniosek o nadanie Władysławowi Żydkowi również lokalnego odznaczenia złożyła grupa radnych. – Jestem niezmiernie wzruszony tym wydarzeniem. Nigdy się nie spodziewałem, że coś takiego mnie spotka, naprawdę. Jedno tylko mogę powiedzieć – serdecznie wam za to dziękuję. I życzę wszystkim radnym, wszystkim bez wyjątku, aby w przyszłości, gdy będą kończyć karierę, czy to zawodową, czy też społeczną, aby w należyty sposób ich też uhonorowano – powiedział Władysław Żydek.

Na koniec sesji głos zabrał burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, który w nowej kadencji będzie już tylko radnym. – Chciałem pogratulować wszystkim, którzy dostali się do nowej rady, a wszystkim, którzy kończą kadencję, podziękować. Chciałem podziękować za tych 14 lat wspólnej, ciężkiej, mozolnej pracy, bo kto tego nie zna, to nie wie, ile trzeba w sobie wykrzesać energii, emocji i zaangażowania, żeby to wszystko realizować – od takich słów zaczął. Szczególne podziękowania skierował do swego zastępcy Mirosława Wasztyla oraz skarbniczki gminy Doroty Żywioł.

Ale nie zapomniał również o innych pracownikach Urzędu Miejskiego. – Burmistrz nie zrealizuje niczego, jeżeli nie ma kompetentnej, sprawnej w działaniu i doświadczonej załogi – podkreślił. Dziękował też mieszkańcom gminy za obdarzenie go zaufaniem i prawie 50 procent głosów w drugiej turze wyborów.

- Chciałbym, aby nakreślony kierunek rozwoju tego miasta był kontynuowany, żebyśmy nie schodzili z tej drogi i żeby te projekty, które są w szufladach i na biurkach, były zrealizowane do końca. Pamiętajcie, że jest bardzo dużo środków finansowych już pozyskanych na konkretne zadania i jest szansa na pozyskanie wielkich pieniędzy z KPO, które w bardzo krótkim czasie muszą być zrealizowane – mówił Tomasz Żak. Zadeklarował, że będzie we wszystkim pomagał nowym władzom.

- Nie zamierzam uciekać wieczorem z kartonem moich rzeczy. Chcę przekazać obowiązki nowej pani burmistrz w sposób cywilizowany i może zmienić standardy, które w niektórych gminach istnieją. Jestem umówiony na poniedziałek z panią Beatą Smolec, której przygotowujemy całe zestawienie zadań, które są już rozpoczęte i muszą być rozstrzygnięte do wakacji, żeby nie utracić wielkich pieniędzy zewnętrznych – zapewnił.

Całe nagranie poniżej.

Zobaczcie nagranieFoto: WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Turboplazmotron, 26.04.2024 09:53

@zakolog Czyli Panowie prezesi ZWiK, AEC, ZGK wzięli na siebie posprzątanie tej stajni Augiasza(Tomasza) wraz ze wszystkimi konsekwencjami. Ciekawe czy są zadowoleni z tej sytuacji?

Feel Free, 26.04.2024 08:16

"Turboplazmotron, 25.04.2024 20:54 Co ciekawe tych trzech udziałowców miało na koniec 2022 roku w sumie prawie 50 baniek zadłużenia." Tak, i właśnie takie spółki zakładane w miejsce zakładów budżetowych to jeden ze sposobów na ukrycie realnego zadłużenia gminy, gdyż one już nie podlegają chociażby nadzorowi RIO. A władza może potem powiedzieć: "tylko" 80 milionów zadłużenia, bo tymi 50 mln długu spółek się nie już nie pochwali, bo wg obecnego prawa nie musi... to tak samorządowa/polityczna odmiana kreatywnej księgowości.

prawoioswiata, 25.04.2024 22:22

Cytuję : i CHCIAŁBYM, ŻEBYŚ TEMU PODOŁAŁA... jeżeli tylko będziesz chciała informacji, wsparcia, to zawsze od nas możesz otrzymać, JEŻELI BĘDĄ TO RZECZY ZGODNIE Z PRAWEM".... Oczywiście, że wszystkie działania, każdej władzy, powinny być zgodne z prawem, nieprawdaż Panie Tomaszu Ż. ? Tak w celu odświeżenia pamięci: prawoioswiata.blogspot.com

Zakolog, 25.04.2024 21:36

@cath - Radą nadzorczą, choć precyzyjniej w przypadku Energia Andrychów organem właścicielskim są trzej prezesi spółek gminnych i to jako osoby fizyczne. Aby zmienić organ właścicielski w EA, wpierw należałoby wymienić trzech prezesów tych spółek, a w tym celu trzeba wymienić rady nadzorcze w ZWiK, AEC, ZGK. Przed wyborami radny Kubień i radny Guzdek zwrócili się do organu właścicielskiego EA o przedstawienie uchwały powołującej spółkę (dokument jawny złożony w sądzie rejestrowym) i dokumentów rekrutacyjnych członków zarządu (określenie celów i zadań do realizacji w spółce) i radni zostali przez panów prezesów odesłani na drzewo. Natomiast po wyborach (jak wierzyć doniesieniom mamNewsa) panowie prezesi zwalniają z odpowiedzialności pana Karasia i Piotrowskiego, wyrażając zgodę na ich odejście ze spółki. Panowie Karaś i Piotrowski mogą sobie sami rezygnować, ale pod rygorem odpowiedzialności za stan finansowy spółki. Jeśli natomiast organ właścicielski na ich wniosek zwalnia ich z tej odpowiedzialności, to nie trzeba być geniuszem, aby wiedzieć jak tam zostawiają syf.

Turboplazmotron, 25.04.2024 20:54

Co ciekawe tych trzech udziałowców miało na koniec 2022 roku w sumie prawie 50 baniek zadłużenia.

Turboplazmotron, 25.04.2024 20:37

Z tego co widzę to Energia Andrychów nie ma Rady Nadzorczej tylko zarząd (który właśnie zrezygnował) i trzech udziałowców.

cath, 25.04.2024 20:12

@zakolog Jest Rada nadzorcza przypuszczam że się zmieni i wtedy może dochodzić zwrotu natomiast jeśli sami zrezygnowali to równocześnie zrezygnowali z odpraw i odszkodowań .Gdyby zostali odwołani to wówczas mogliby rościć prawa do odprawy.I o to mi chodzi

Zakolog, 25.04.2024 19:00

@obserwator2012 - Wiemy, wiemy, Andrychów to zaścianek i dlatego przynajmniej nasza elita urzędnicza ma obowiązek dotrzymywać cywilizacyjnych standardów i z chwilą objęcia urzędu przez nowego burmistrza, wszyscy kierownicy wydziałów i dyrektorzy powinni złożyć wypowiedzenia z pracy w urzędzie. Mam nadzieję, że jako światowej klasy komentator dopilnujesz tego standardu.

Zakolog, 25.04.2024 18:41

@cath - Czego nie rozumiesz? Spółka Energia Andrychów powstała z kapitału trzech spółek gminnych w jakimś konkretnym celu. Według burmistrza Żaka, aby pozyskać grant z NFOŚ. I to się nie udało! Po przegranym konkursie została dokapitalizowana i powołano w niej zarząd w osobach pana Szwagra Karasia i pana Piotrowskiego. Logiczną konsekwencję tej decyzji było wyznaczenie innego celu, którego realizację mieli zapewnić w/w panowie. Dlatego naturalnie rodzi się pytanie czy panowie zrealizowali wyznaczone im zadnie i rozwiązują kontrakt/umowę o zarządzanie, czy też z innych powodów rezygnują. Jeśli z innych powodów, to przede wszystkim powinni je ujawnić i oddać co najmniej część wynagrodzenia. Mówimy tu o menadżerach a nie o pracownikach Biedronki.

obserwator2012, 25.04.2024 18:08

Chciałbym przypomnieć wszystkim wazeliniarzom i "cukrzykom" żłób jest jeden, a córce leśniczego: urząd z zgumy nie jest, a ponadto po gimnazjum nie przyjmują. Fujarki można strugać w domu.

Feel Free, 25.04.2024 17:27

@cath - zadałem pytanie, a nie stwierdziłem (post nie został usunięty, możesz sprawdzić), może i będzie zero, i tak powinno być; celowo natomiast forma pytania była prowokacyjna, bo istnieje cień nadziei, że się tego dowiemy, chodziło mi też o wywołanie dyskusji w tej sprawie. Wiem jakie są standardowe rozwiązania przy złożeniu rezygnacji. Ale ta sytuacja z tą spółką i szwagrem, od początku nie była standardowa, choćby z racji ukrytego tam szwagra... W kwestii obaw co do radnych to się zgadzam, czas pokaże jak sobie będą radzić nowi radni. Przy czym jeszcze bardziej martwiłbym się tym co będzie próbował robić skład radnych od Żaka... zakładam, że zupełnie nie pogodzili się z utratą władzy, będą o nią nadal walczyć. Ciekawe czy będą tak bardzo współpracować, jak to deklarowali i tak jak sami bardzo domagali się od swojej dotychczasowej opozycji przez ostatnie lata. Tu wcale nie chodzi o rację, tylko o wspólne dobro Mieszkańców; wszystkich Mieszkańców.

cath, 25.04.2024 17:06

@Feel FREE Chodziło mi o to że napisałeś że wezmą odprawę lub odszkodowanie wiedząc że sami zrezygnowali.Reszta dyskusji jest bezprzedmiotowa Mi osobiście wystarczy komitet wyborczy nowej Pani Burmistrz z nowymi nabytkami od P.Szypuly .I w tym przypadku każdy tylko nie Zak nie jest najlepszym pomysłem Ale pożyjemy zobaczymy.Ciekawe kto będzie miał rację .

Zakolog, 25.04.2024 12:50

@Feel Free - Dobrze, że dla potomności utrwaliłeś ten wybór wypowiedzi Wodza naszego, może koś ze zrozumieniem się zapozna. Zauważ, do pani Studniarz już sobie nie pozwoli zwrócić się pani Alu, bo na własne życzenie wraz ze swoim zapleczem prawnym został w sądzie na baczność postawiony. Za to wyższa forma od Beaty, będzie brzmiała: Beti chcesz cukierka, to musisz ładnie się zachować i wszystko posprzątać! Jak na razie to fuck off tylko część mieszkańców zdecydowanie Tomusiowi pokazała, pozostali gotowi są ze strachu Tomka możliwie szybko przeprosić.

Feel Free, 25.04.2024 11:39

"Ja wierzę ... ,że Andrychów MOJE miasto zasługuje na dalszy rozwój, na dalsze działania które, tak na prawdę go wyprowadzają z takiej zaszłości polegającej na tym, że JEST TO ZAŚCIANKOWA GMINA... nic się nie kończy, wszystko się zaczyna... chciałem tu pogratulować mojej kontr-kandydatce ... Beata czeka Cię ciężka praca, bo plany, projekty i zadania które są przygotowane są w szufladzie, i CHCIAŁBYM, ŻEBYŚ TEMU PODOŁAŁA... jeżeli tylko będziesz chciała informacji, wsparcia, to zawsze od nas możesz otrzymać, JEŻELI BĘDĄ TO RZECZY ZGODNIE Z PRAWEM, zgodne z kierunkiem rozwoju tej gminy i zgodne z nakreślonym kierunkiem, który wiele wiele lat temu żeśmy rozpoczęli. ... GRATULUJĘ SOBIE , bo ja jestem radnym gminy Andrychów. ... Będę czuwał wraz z moimi radnymi żeby Andrychów Z TEJ DROGI nie zszedł." Na podstawie choćby tej wypowiedzi podpisuję się pod hasłem pani Eweliny Szypuły, przy czym nie będę rozwijał mojego rozumienia słowa "najlepsze" z tego hasła, bo mam niestety całkiem co innego na myśli niż potoczne znaczenie tego słowa. "Pamiętajmy: wszystko co najlepsze, dopiero przed nami!"

Feel Free, 25.04.2024 11:34

@Zakolog - kawałek Żaka o "zaścianku" też jest niezły, podobnie jak warunki, podteksty i deklarowane zamiary, szczególnie te zaczynająca się od słów "Beata...". Ogólnie najwięcej wójt mówi, w momentach kiedy mówi, czego nie sądzi, nie ocenia, nie krytykuje... No ale tak to jest, różnie ludzie się z nami w różny sposób komunikują. W naszym interesie słuchać ze zrozumieniem. A z resztą, jakby ktoś nie miał cierpliwości oglądać całego nagrania (nie dziwię się), to wklejam transkrypcję wybranych fragmentów.

Zakolog, 25.04.2024 10:45

@beskidmaly - to Ty teraz będziesz prowadził kółko samo edukacyjne? To w takim razie mam dla Ciebie dewizę dla waszego uniwersytetu - „Ale cóż jesteśmy taką Gminą, z takim społeczeństwem i broń boże ja go nie krytykuję”. Credo Tomasza Żaka na nową kadencję, można umieścić nad wejściem do Urzędu Miejskiego jako obecnie obowiązującą!

Feel Free, 25.04.2024 10:30

"beskidmaly, 31.03.2024 09:12 Jeżeli to co napisałeś jest nie prawdą. To jest działanie na szkodę gminy i możesz mieć Kłopoty! *** beskidmaly, 31.03.2024 09:08 Feel Free! Z tego co słyszałem to do małych instalacji zgazowania nie jest wymagana decyzja środowiskowa. Wiem też, że urząd pomimo braku potrzeby jej posiadania proceduje otrzymanie ww decyzji aby być pewnym i mieć ten dokument. Natomiast nigdy nie jest tak że sam urząd sobie wydaje decyzje. Byłoby to za łatwe. Nie można być sędzią we własnej sprawie! *** beskidmaly, 30.03.2024 07:41 Sam widzisz co robią ci którzy jutro będą przewracać oczyma przed ołtarzami w kościołach naszej gminy. Tylko ty wiesz do czego się są zdolni aby tylko do żłobu się dostać . Wszystko zrobią ,wszystko powiedzą ,wszystką nie prawdę i kłamstwo będą powtarzać jak mantrę byle do władzy a potem to nie my to oni." P.S. Zastanowię się nad spełnieniem Twojego marzenia, natomiast tak czy siak, będę czytał wszystko co napiszesz. Dostarczasz czasem ciekawych informacji lub inspiracji do szukania wartościowych danych u ich źródła... tak, że nie przestawaj pisać. Z góry dziękuję.

Feel Free, 25.04.2024 10:22

@beskidmaly - dużo osób zniknęło z komentarzy, bo osiągnęły swój cel wyborczy, lub zrealizowały zlecone zadania propagandowe. No widzisz... jedni wolą dyskusję, nawet jak się ze sobą nie zgadzają, ale są też tacy, co sobie życzą aby ktoś "przestał nadawać"... ciekawe dlaczego? Wkleję parę cytatów dla odświeżenia pamięci.

beskidmaly, 25.04.2024 10:13

Brawo konkret! Andrychów górą nie zniknął przez twoje dobre argumenty tylko skończył nadawać zabrał wypłate i przestał nadawać .Jeszcze żeby przestał nadawać Feel Free to by już dobrze było.

Turboplazmotron, 25.04.2024 09:44

Jak będzie to zobaczymy . Frekwencja na poziomie 34% oznacza , że nie było super kandydata. Większość podobnie jak ja wybrało mniejsze zło. Andrychów w szybkim tempie się wyludnia, młodzi wykształceni ludzie nie chcą mieszkać w naszym mieście co jest najlepszą niezależną od opcji politycznych oceną zarządzających.

Feel Free, 25.04.2024 09:32

@Koniczynka - albo nie czytasz wcale tego co napisałem, może czytasz za szybko i bez tego co jest między wierszami, albo bez odniesienia do kontekstu innych wpisów, albo wszystko co piszę zniekształcasz tak, żeby pasowało do Twoich przekonań, @cath to nazywa czasem nawet manipulacją, ja własnym punktem widzenia (więc ciężko się nam zrozumieć, bo manipulacja zakłada świadomą złą wolę, przynajmniej wg mojej definicji). Uważam, że dyskusja i tak ma sens nawet jak nikt ostatecznie nie zmieni zdania. Po raz ostatni powtórzę: nie popierałem i nie popieram pani Smolec, nie uważam, że to idealna, a nawet dobra kandydatka na wójcinę, ale innej nie było w II turze. Tak, mogą być z tego różne "kłopoty", oby nie, natomiast jeszcze gorzej dla całej gminy skończyłby się ponowny wybór Żaka, który równał się pozostaniu przy władzy całego, ogromnego, układu powiązań dbającego o interesy nielicznych, zamiast wszystkich. Ostatnio już nawet z lobby spalarniowym i szwagrem włącznie. Wiele razy pisałem z jakich konkretnych powodów tak uważam. Natomiast byłem i jestem przeciwko rządom Żaka. Głosowałem na Smolec w II turze, tylko dlatego, żeby nie głosować na Żaka. Prawdopodobnie jeszcze się nieraz przekonacie dlaczego (jeśli będziecie chcieli to dostrzec). Głosowanie przeciw Żakowi było głosem NIE dla niesprawiedliwej i nieetycznej polityki społecznej na poziomie samorządu lokalnego. A nie TAK, dla rządów pani Smolec i osób, które przy sobie zgromadzi. Nie wiem, czy pani Smolec się nie nadaje, czy nadaje na stanowisko wójciny, czas pokaże, jeśli nie to zmiana nastąpi przy kolejnych wyborach. Jak agent PZU startował 14 lat temu na wójta, to też się wg wielu nie nadawał, i nie miał żadnego doświadczenia poza tymi, którymi się nie chwalił, a ludzie go i tak wybrali. Była pewnie ładna promocja, lub banery, nie wiem nie było mnie przy tym. Ja Wam Tomka wtedy nie wybierałem, nigdy na niego nie głosowałem. Cytując Tomasza Żaka ;-) "takie mamy społeczeństwo". P.S. Nie wiem czemu tak trudno Ci dostrzec różnicę. TAK, jest po prostu czasem NIE przeciwko czemuś. A nad tą trudnością można się zastanawiać. Myślę, że po prostu nie możesz się pogodzić z tym, że nie wygrał Żak, lub że wygrała kobieta... wiele osób ma teraz podobnie, i nie warto się tym zbytnio przejmować, to za jakiś czas samo przejdzie. Jak się nie będzie o tym za dużo rozmyślać i pisać. Z perspektywy Kijowa to jesteśmy wszyscy szczęściarzami, może warto zmienić perspektywę ?

Konkret, 25.04.2024 09:10

Czytam te zrzuty o układzie Żaka, o skandalach z jego udziałem i chętnie poznam jakieś fakty, jakieś konkretne przykłady tych układów, tych skandali, afer... Przecież CBA "gościło" w magistracie i jakoś nic nie znaleźli - chociaż z pewnością usilnie szukali i opozycyjnie radni żadnych rewelacji nie obwieszczali - a z pewnością też się starali.... Nie przeszkadza to jakiemuś "merytorycznemu" komentatorowi podpisującemu się "andrychów górą" prorokować nawet kryminał dla Żaka. Chyba wszyscy oponenci burmistrza Żaka brną w kłamstwa, że ten mieszka w Krakowie, chociaż burmistrz informował, ze kończy budowę domu w Andrychowie, że ma mieszkanie w którym mieszka w Andrychowie. Tropiciele afer wiedzą więcej, a że to nie zgodne z faktami to tym gorzej dla faktów. Dla poszerzenia horyzontów proponuję obejrzeć i posłuchać oceny wyborów autorstwa Dawida Kierczaka we "wrzuć.info. Jest tam też wypowiedź powiatowego samorządowca Jończyka, który ma dowody potwierdzające swoje wypowiedzi. Tenże Jończyk ujawnia nieprawidłowości jakie ma na sumieniu pani Smolec i ma na to dowody. Dowody, a nie kłamliwe insynuacje jakie nam serwuje "andrychów górą" i jemu podobni. Cieszy mnie też, ze posłuchał mojej rady i zniknął "andrychów górą" i jego "wyważone" chamskie wypowiedzi po moim apelu, żeby sobie pampersa zmienił który zapaskudził po niewyobrażalnym szczęściu jakie go spotkało w wyborczą niedzielę.

Koniczynka, 25.04.2024 08:52

Feel Free widzę że powoli dociera do Ciebie fakt, że Beata kompletnie nie nadaje się na burmistrza Andrychowa. Nie ma żadnego planu i pomysłu. Ludzie dali się omamić banerami i plakatami. Na fotelu burmistrza musi być chłop!!! A co Beata zrobi, lub raczej czego nie zrobi to przeczytaj mój komentarz poniżej... Tylko czy Ty w to wierzysz??? Ty bardzo mocno popierałeś Beatke...

Feel Free, 25.04.2024 08:11

@Jarosław Kaczyński, @maxymilian20 - mam podobne obawy. Wiele razy pisałem, że przychodzi nam wybrać mniejsze zło, i w dodatku ostateczny wynik to był bardziej fuks/loteria/opatrzność/szczęście lub co kto innego jeszcze woli, niż świadomy i zdecydowany wybór społeczeństwa. Nieco więcej osób ( ale w granicy błędu statystycznego! ) wolało ostatecznie przestać oglądać to co robił Żak ze swoimi radnymi i układem, który stworzył, niż pozwolić swoimi głosami na kontynuację. A jeszcze mniejsza różnica dzieliła panią Szypułę od wejścia do II tury, niż panią Smolec od wygranej w II-ie. Inna sprawa, czy obecnie nasi wybrańcy będą w stanie skutecznie rządzić, i na ile skuteczny opór będzie im stawiał dotychczasowy układ. I czy władza się nie zmieni przed upływem kadencji. Dlatego w Andrychowie to uważam, że nie ma specjalnie komu i czego na ten moment gratulować... a alternatywnej rzeczywistości przy innym wyniku głosownia, już nie poznamy. Z mojej perspektywy: całe szczęście, że nie. Przerwaliśmy (oby skutecznie, bo tego nie jestem pewien) rządy, które w swej degeneracji przez władzę, nie widziały już nic niestosownego nawet w zatrudnianiu szwagra do spółki, która miała bez referendum spalać świeci i publicznym okłamywaniu Mieszkańców wbrew informacjom publicznie dostępnym. To już coś. Przeważająca część społeczeństwa ostatecznie powiedziała: "nie pozwalamy aby nas tak dalej traktować". A to już być może zaczyn korzystnej zmiany w tej gminie. A władza, cóż degeneruje każdego, w mniejszym lub większym stopniu i na różne sposoby. Już dzisiaj uważam, że za 5 lat należy zmienić władze, a nie wybrać tych samych ludzi. Ale to tylko moje prywatne zdanie i mam jeden głos. Chociaż, czasem jak widać tych parę głosów, czy nawet jak w Korycinie jeden przechyla szalę na jedną lub drugą stronę z konsekwencjami dotykającymi wszystkich Mieszkańców niezależnie od tego czy obchodził ich wynik wyborów, czy głosowali i na kogo. Może to smutne podsumowanie demokracji, a może i człowieczeństwa w ogóle, jak to ładnie ktoś zatytułował książę/film: "Biedne istoty". Pozostaje się karmić nadzieją, dokonywać własnych wyborów i doświadczać ich konsekwencji, bo przyszłość naprawdę jest nieznana. Życzę możliwie najlepszej każdemu, nawet tym, którzy uważają, że im takiej nie życzę. Powodzenia nam wszystkim.

maxymilian20, 25.04.2024 06:40

Podsumowanie wyborów na burmistrza Andrychowa mógłbym porównać do wyborów do Sejmu.Nic dobrego się nie stało.

Jarosław Kaczyński, 25.04.2024 00:35

@Bento Czym teraz nabierze wiatru w żagle zwykły radny? Na chłopski rozum? Przegrani burmistrzowie już byli w opozycjach wiele razy i gdzie są?

Zakolog, 24.04.2024 20:36

O! Widzę, że mamy spory wysyp bojowników i bohaterów walki o lepszą przyszłość. Ale zanim się za bardzo zapędzicie w swoim antyżakowym heroizmie, to kilka uwag. Od samego szczekania i obsikiwania nogawek pana Żaka lepsze jutro samo nie nadejdzie. Pierwszy problem jaki już widzę, to potężna dysproporcja intelektualna pomiędzy tandemem Żak Wasztyl a panią Beatą i jej zapleczem. Samo wygranie nawet nie wyborów, tylko prostego plebiscytu z aspirującej do przewodnictwa grupy – teraz kurwa my, zwycięzców nie uczyni. Dodatkowo jak to w życiu bywa pan Tomasz Żak teraz dopiero dostał adrenaliny i ze znudzonego, oklapłego safanduły przepoczwarzył się w prawdziwego drapieżnika. Także zanim spróbujecie ugryźć dwa razy pomyślcie, bo może się zdarzyć, że ogonek pod siebie trzeba będzie ponownie schować.

Koniczynka, 24.04.2024 20:18

Żak w ostatnim czasie zrobił, kapitalny remont ulicy Metalowców, kapitalny remont ulicy Włókniarzy , kapitalny remont ulicy Lenartowicza, kapitalny remont ulicy Olszyny, powstał kryty basen. To setki metrów asfaltu, chodników, setki miejsc parkingowych, a Beatka co zrobi??? Napewno nie zatrudni ani jednej osoby spokrewnionej i znajomej w urzędzie i zlikwiduje wszystkie zbyteczne rady nadzorcze. A Wasztyla wysiedlić na bezludną wyspę. Nabił ogromne tysiące kosztem Andrychowian. A Żydek na zdjęciu z Biłko to totalna klęska byłego już składu rady miejskiej. Dziady przez pięć lat nic nie zrobili. Odebrać im kasę z pięciu lat. Pasożyty i nic więcej.

Koniczynka, 24.04.2024 20:12

Beata Smolec przez pięć lat nie podniesie opłaty za śmieci, obniży podatki, zlikwiduje podatek od stodół i garaży, nie będzie żadnych wice burmistrzów, nie będzie żadnych premii, zlikwiduje połowę stanowisk, etatów w urzędzie. Już od maja wróci całodobowa opieka zdrowotna, wracają dyżury aptek, już do Andrychowa jedzie miliony ton asfaltu do sołectw i miliony sztuk płytek, Beata będzie służyć mieszkańcom miasta i gminy Andrychów, do urzędu poszła dla dobra mieszkańców a nie dla kasy, przez co będzie pracować za minimalną krajową pensję, radny Kobielus już wprowadza swoją obietnicę piątkę dla osiedla.

wendigo11, 24.04.2024 20:05

Andrychów _Gora tylko jedna rzecz. Przypominam tylko, że każda dotacja pozyskiwana jest na konkretny cel i nigdy nie może być przeznaczona na nic innego. Więcej nawet - uzyskiwana jest na podstawie przedłożonego wcześniej projektu i nawet od niego nie może być odstępstw w trakcie realizacji. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie

Konkret, 24.04.2024 20:03

Do andrychów górą. Najbardziej "zabawne" w twoich wypowiedziach jest to, że wszystkim wokół zarzucasz to czym sam od zawsze emanujesz. Jak juz sobie zmienisz zapaskudzonego pampersa po tym niewyobrażalnym szczęściu jakie cię spotkało w minioną niedzielę, to przyjmij do wiadomości, ze na takiego burmistrza jakim był Tomasz Żak będziemy czekali latami. Myśle, ze takie zestawienie inwestycji jak witraż w kościele św. Macieja z podobnizną ówczesnego burmistrza i inwestycje które powstały za burmistrza Żaka nawet takiemu betonowi jak ty otworzą oczy. Przynajmniej trochę otworzą. Skończyłem - teraz możesz w dalszym ciągu sączyć swój jad, swoje kłamstwa....

Jarosław Kaczyński, 24.04.2024 18:39

Przestańcie już, jest taka złota zasada: leżącego się nie kopie

tomekx, 24.04.2024 18:19

Jeszcze zastęsknicie za burmistrzem Tomaszem Żakiem

Feel Free, 24.04.2024 18:05

@Tomasz Żak - projekt budowy tej cudownej instalacji do zgazowywanie tworzyw sztucznych za 190 milionów proszę wyciągnąć z tej szuflady i wysłać szwagrowi kurierem do Sanoka, niech sobie gdzieś w Polsce zbuduje, to co mu się tak marzy. Najlepiej na odludziu i za swoje pieniądze. Nie ma zgody na taką instalację w Andrychowie. Wiele osób będzie tego pilnowało, i kilka instytucji.

Obserwator, 24.04.2024 17:44

Witaj Staszku w opozycji. Miny radnych od Żaka bezcenne