reklama
reklama

Andrychowscy radni nie podjęli rezolucji w sprawie taryf za wodę i ścieki

Polityka, Wiadomości, 29.12.2022 10:42, eł

Jeden z nich złożył wniosek o wycofanie jej z porządku obrad.

Andrychowscy radni nie podjęli rezolucji w sprawie taryf za wodę i ścieki

Ostatnia tegoroczna sesja Rady Miejskiej w Andrychowie rozpoczęła się o 9.00 w czwartek, 29 grudnia. W porządku obrad uwzględniono między innymi rezolucję w sprawie ustalenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Jak już pisaliśmy (tutaj), był to apel do premiera RP o zmianę przepisów uniemożliwiających podniesienie stawek dla mieszkańców.

Chodziło o to, by podratować sytuację Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Andrychowie, który w przyszłym roku może utracić płynność finansową. Jednak radny Jakub Guzdek złożył wniosek o wycofanie rezolucji z porządku obrad. – Jest ona – moim zdaniem – niezgodna z paragrafem setnym statutu gminy Andrychów. Projekt uchwały powinien określać w szczególności ustalenie terminu obowiązywania lub wejścia w życie, a - jak widzimy - w tej rezolucji tego brakuje – powiedział radny Jakub Guzdek.

Radczyni prawna Urzędu Miejskiego w Andrychowie stwierdziła, że rezolucja to nie uchwała, a zatem nie podlega wymogom określonym w paragrafie setnym statutu. Jakub Guzdek podtrzymał jednak swój wniosek formalny. Jak argumentował, kiedy na poprzedniej sesji Rada Miejska przegłosowała inną rezolucję (w sprawie wsparcia ze strony państwa polskiego dzieci chorujących na SMA), był w niej zapis, że wchodzi ona w życie z dniem podjęcia. W takiej sytuacji wniosek radnego został poddany pod głosowanie. Poparło go 11 osób, a 10 było przeciwnych.


Foto: WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

django, 29.12.2022 13:32

Panie Rzadek szacun... chociaż myślę, że się Pan zwyczajnie pomylił.