reklama

Nie da się podnieść cen. Będzie rezolucja do premiera?

Polityka, Wiadomości, 24.12.2022 13:00, eł

Jest taki pomysł. Chodzi o to, by łatwiej było podnosić opłaty, które ponoszą mieszkańcy...

Nie da się podnieść cen. Będzie rezolucja do premiera?

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Andrychowie jest w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej. Musiał mocno obciąć wydatki na inwestycje, ale nawet jeśli jeszcze bardziej je ograniczy, może utracić płynność finansową. Jak twierdzi prezes zarządu spółki Jan Mrzygłód, jedynym ratunkiem dla ZWiK będzie skrócenie trzyletniego okresu taryfowego i ustalenie nowej, wyższej taryfy opłat za wodę i ścieki.

Na to jednak nie zgadza się regulator, czyli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. - W uzasadnieniu napisano między innymi, że spółka powinna była przewidzieć trzyletnie koszty oraz że naczelnym zadaniem regulatora jest dbanie o ochronę odbiorców naszych usług przed nieuzasadnionymi podwyżkami ceny wody i ścieków – mówił podczas obrad Rady Miejskiej w Andrychowie Jan Mrzygłód.

Jak stwierdził, w podobnej sytuacji jest znaczna większość spółek wodociągowo-kanalizacyjnych w kraju, bowiem tylko 28 z nich otrzymało zgodę na zmianę taryf. Pisaliśmy o tym w kilku artykułach: Dramatyczna sytuacja Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Andrychowie, Będzie podwyżka opłat za wodę i ścieki? Dąży do tego andrychowski ZWiK oraz „Niech pan przestanie opowiadać androny”, czyli kto żyje w Matrixie.

Teraz powstał projekt rezolucji w tej sprawie do premiera RP, nad przyjęciem której radni gminy Andrychów będą głosować na sesji, która odbędzie się 29 grudnia. Jest to apel o zmianę przepisów dotyczących ustalania i zatwierdzania taryf za wodę i ścieki. Poniżej przedstawiamy projekt rezolucji wraz z informacją wprowadzającą.

Poniżej projekt rezolucji.


Foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 24.12.2022 16:04

Obciąć pensję prezesowi i usunąć wszystkich ze zbytecznych stanowisk i będzie dobrze. Przede wszystkim zlikwidować wszystkie rady nadzorcze, które są zbędne!!!!! Woda nie płynie od Putina.

tomekх, 24.12.2022 15:07

I nie proponuj mi znowu randki ! nie umawiam się z glizdeczkami.

tomekх, 24.12.2022 15:06

@Tyci a sorry @Tedi życzę ci żeby ci w końcu urósł, może wtedy przestaniesz być chamem glizdeczko.

oshin22, 24.12.2022 14:59

Każdy tak by potrafił zarządzać firmą, żeby podnosić ceny, gdy mieszkańcy MUSZĄ płacić czy to prezes z Andrychowa czy to z Pcimia.. ;-)

Tedi, 24.12.2022 14:40

,,,Burmistrza ma rację,,, analfabeto

Tedi, 24.12.2022 14:36

Ciepły wieśniaku miałeś nie komentować już więcej, specjalisto od drenowania

tomekx, 24.12.2022 13:54

Burmistrza ma rację ponieważ w rządzie są wybitni specjaliści od drenowania kieszeni polaków

Zakolog, 24.12.2022 13:43

Na podstawie boskiego prawa mieszkańca, Komitet Wyzwolenia Andrychowa apeluje do burmistrza Żaka o złożenie w sądzie rejestrowym wniosku o wykreślenie ze statutów spółek miejskich, będących własnością wszystkich andrychowian, zapisów powołujących rady nadzorcze, które są obciążeniem finansowych i czynnikiem kosztotwórczym. Pozbycie się nominatów pana burmistrza Żaka ze spółek miejskich wyraźnie poprawi efektywność działania tych spółek oraz wygeneruje znaczne środki na inwestycje i ustabilizuje płynność finansową bez konieczności podnoszenia cen dla mieszkańców. Ponadto serwowanie zasiłków pieniężnych dla kolegów pana Burmistrza nie należy do zadań własnych Gminy Andrychów i jest wysoce nieetyczne. Pan Żak jako certyfikowany Samorządowy Lider Edukacji, bez problemów może znaleźć inne rozwiązanie dla sponsorowania swoich znajomków, najlepiej wykorzystując na ten cel swoje 20 tysi.