reklama
reklama

Sylwester bez wielkich pokazów sztucznych ogni [AKTUALIZACJA]

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 31.12.2022 10:25, eł

Niektórych to zmartwi, innych ucieszy.

Sylwester bez wielkich pokazów sztucznych ogni [AKTUALIZACJA]

Pokazy sztucznych ogni cieszą wzrok, ale mają też wielu przeciwników. Ekolodzy i miłośnicy zwierząt mniej lub bardziej skutecznie próbują je zwalczać. Na naszym terenie mogą być jednak o tyle spokojni, że w żadnym mieście nie planuje się w sylwestra tego typu widowiska. W każdym razie takiego, które organizowałby urząd czy ośrodek kultury.

Już ponad półtora miesiąca temu informowaliśmy, że w tym roku sylwestrowego pokazu sztucznych ogni nie będzie w Wadowicach ani nawet w Kętach. Burmistrz drugiego z tych miast Krzysztof Klęczar bronił tego zwyczaju, gdy kęcka Rada Miejska obradowała nad petycją w sprawie poniechania odpalania fajerwerków w czasie gminnych imprez. Jak pisaliśmy tutaj, powiedział: - Osobiście, jako burmistrz, mam dokładnie tyle samo argumentów za, co i przeciw pirotechnice. Wyobrażam sobie sylwestra bez pokazu pirotechnicznego, ale z drugiej strony rozumiem argumenty mieszkańców, którzy go oczekują.

Jak zapewnił, z jego obserwacji wynika, iż pokazy fajerwerków mają w gminie więcej zwolenników niż przeciwników, przy czym ci niechętni pirotechnice są zdecydowanie bardziej agresywni… Ostatecznie jednak zrezygnował w tym roku ze sztucznych ogni na sylwestra. Nie dlatego jednak, że zmieniło się jego podejście do sprawy, a wyłącznie ze względów oszczędnościowych.

Sylwestrowego pokazu fajerwerków nie zaplanowano też w Kalwarii Zebrzydowskiej i Suchej Beskidzkiej. W Andrychowie również, ale to akurat nikogo nie powinno zdziwić. W tym mieście nawet w latach przed pandemią COVID-19 nie witano Nowego Roku w ten huczny sposób.

Wielkiej sylwestrowej imprezy i pokazu fajerwerków nie będzie także w Bielsku-Białej.

Niemniej fajerwerki są tak łatwo dostępne i popularne, że na pewno w sylwestra barwne światła będą rozbłyskiwały na tle ciemnego nieba w każdej miejscowości naszego regionu. Tyle tylko, iż sztuczne ognie będą odpalane z prywatnych posesji i sprzed lokali organizujących bale sylwestrowe.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dekar, 30.12.2022 19:31

Nikt się nawet nie zastanowi nad nowym dachem szkoły podstawowej w Kętach . A nad Fajerwerkami się zastanawiają . Dokąd będą łatać ten dach , aż im spadnie na głowę ?

MaR, 30.12.2022 10:38

mega-fon - wpis "jesteś wrednym pisiorem" - to jest opluwanie. Nie chodzi o poglądy tylko, o kulturę języka.

MaR, 30.12.2022 10:24

mega-fon - wpis "jesteś wrednym pisiorem" - to jest opluwanie. Nie chodzi o poglądy tylko, o kulturę języka.

tomekх, 28.12.2022 10:12

@mega-fon jak "Koniczynka, jesteś wrednym pisiorem" to ty jesteś arabskim szejkiem.

mega-fon, 27.12.2022 23:07

Koniczynka, jesteś wrednym pisiorem, znam Twoje nazwisko i wiem, że oprócz opluwania nic innego nie potrafisz robić! Byliście u władzy w gminie i oprócz fontann i złotych klamek, nic Wam nie przyszło do głowy zrobić, ruina to widocznie Wasza specjalność.

Koniczynka, 27.12.2022 20:04

Miliony złotych wyrzucone w błoto na pańską górę, śmieszny staw anteckiego, elektrociepłownie, mur oporowy, ruinę Bobrowskich to brakło na fajerwerki. A swoją drogą fajne fajerwerki były laserowe swego czasu na parkingu przy basenie. Burmistrzu Żaku i radni od Żaka.... Kiedy remont szkoły podstawowej nr 5 w Andrychowie?????? I jak długo jeszcze karetka pogotowia ratunkowego będzie stała pod chmurką?????? Oraz kiedy prezes Nowak z elektrociepłowni odda te miliony złotych przekazane na elektrociepłownie i z jakim procentem???????