reklama

Po kontroli projektu autobusowego. "Bez zastrzeżeń"

, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 28.09.2022 10:34, red
Cała dotacja zostanie wypłacona.
Po kontroli projektu autobusowego.
Do magistratu w Andrychowie dotarła tzw. informacja pokontrolna realizowanego w ostatnich latach "projektu autobusowego", który pochłonął 20 mln zł, w tym 14 mln zł dotacji z Unii Europejskiej.

Projekt obejmował m.in. zakup nowych autobusów, budowę zajezdni, zakup i montaż wiat przystankowych, tablic informacyjnych a także modernizację ulicy Włókniarzy.

W ostatnich latach wielokrotnie informowaliśmy o problemach związanych z realizacją tego projektu. Wyszło nawet na jaw, że gmina Andrychów może stracić część unijnej dotacji, bo w zakupionych autobusach stwierdzono pewne nieprawidłowości. Ostatecznie władzom Andrychowa udało się wszystko wyjaśnić.

Dobra informacja jest taka, że w wyniku kontroli inwestycji stwierdzono, że urząd zrealizował projekt bez zastrzeżeń, nie stwierdzono nieprawidłowości, a Urząd Marszałkowski wypłaci gminie całą unijną dotację - bez potrąceń.

Poniżej końcowy fragment protokołu pokontrolnego:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bot, 16.10.2022 08:47

https://sjp.pwn.pl/slowniki/bajkopisarstwo.html

bot, 16.10.2022 08:45

https://sjp.pl/urojenie

bot, 16.10.2022 08:44

https://www.google.com/search?q=Joseph+Goebbels+inteligentna+świnia

mark7, 16.10.2022 07:57

Ktoś kto ma problem ze zrozumieniem prostych zapisów Konstytucji, analizuje i podważa protokół pokontrolny. Przywołując z historii projektu fakty i własne wyobrażenia. W połączeniu których następuje całkowite zamazanie zdarzeń. To system wymyślony nie przez zwolenników PiS, lecz niejakiego Josefa Goebbelsa. Mistrza w manipulacji społecznej,nazywanego inteligentną świnią. Edytorzy tych nieszablonowych opinii wyznają zasadę że prawdę znają wszyscy ,lecz tajemne , niecne poczynania znają tylko oni. Gdyż ich walory intelektualne pozwalają im wgłębić się w nicość informacyjną , wyłuskując fakty i zdarzenia zgodne z ich wizją lub interesem. Taką twórczość nazywamy bajkopisarstwem. Jakikolwiek sukces włodarzy miasta staje się polem do popisu dla szerzących teorie spiskowe, dla tych co przeinaczają sztywne fakty i naginają rzeczywistość do pokracznych kształtów. Widzę dużą analogię pomiędzy społeczeństwem rosyjskim i polskim. Wiara w złudę, prefabrykowaną rzeczywistość stwarza warunki do egzystencji piewców sił nadprzyrodzonych, teorii spiskowych, alternatywnych prawd. Sapere aude!!!!!!

FeelFree, 28.09.2022 20:02

P.S. Redakcja stara się nadal w moim odczuciu bardziej chronić interesy władzy niż obywateli. Nawet za cenę utraty własnej wiarygodności i sprzeczności w treściach własnych artykułów. Żeby nie stracić gminnych dotacji ? skoro już przy dotacjach jesteśmy. Konflikt interesów.

FeelFree, 28.09.2022 19:58

@Archanioł Michał - bardzo dobre veto. Kłopot przecież polega na tym, że w tym pięknym kraju nie rozdziela się odpowiedzialności urzędnika od odpowiedzialności finansowej mieszkańców. I za błąd urzędnika płacimy my. A nie urzędnik. Natomiast fakt faktem, dzięki "brakowi zastrzeżeń" my czyli gmina, nie jesteśmy kolejne naście milionów do tyłu. Komisja za błędy wójta i jego urzędników ukarałaby Mieszkańców wydając inny wynik kontroli. Oni nie ponieśliby żadnych konsekwencji, poza ewentualnymi politycznymi. W obecnym stanie prawnym nie ma chyba salomonowego wyjścia z takich sytuacji...

Zakolog, 28.09.2022 19:56

@Archanioł Michał - Ale to jest kontrola merytoryczno – finansowa, czyli sprawdzanie czy deklarowane w projekcie założenia rzeczywiście miały miejsce lub inaczej, czy ilość przystanków, ilość chodników, ilość latarni ulicznych rzeczywiście jest taka jak powinna być i czy za te wszystkie ilości wykonawcom zostało zapłacone i czy przypadkiem nie zapłacono im dwa razy za to samo. Kontrola nie obejmowała prawidłowości udzielania zamówień – czyli jeszcze wszystko przed nami. I tu pytanie do autora z mamNewsa – w którym miejscu protokołu kontroli jest napisane, że Urząd Marszałkowski wypłaci Gminie całą unijną dotację – bez potrąceń ? Rozumiem, iż ze strony mamNewsa to jest taka luźna spekulacja motywowana prośbą Burmistrza, co by tłukom podnieść samopoczucie. W myśl starej dobrej zasady – szanuj tłuka swego, bo możesz mieć gorszego.

Archanioł Michał, 28.09.2022 19:27

@FeelFree w kwestii autobusów zgłaszam VETO ;). Przypomnę , nie che mi się grzebać za linkiem do artykułu z MN gdzie Mirek stwierdza, bo byli posrani po wykryciu nieprawidłowości w wykonaniu autobusów, że zostali OSZUKANI ( sic!). Dzisiaj "nie ma winnych wszyscy święci", projekt lux. W tym czasie cena wyjściowa ( sic !) podobnego autobusu w innej firmie była o 100 TYŚ mniejsza !! Pojedynczej sztuki ! Kocham ten kraj: nie ma winnych wszyscy świeci , a każdy z urzędasów ZAROBIONY. Komisji życzę IDI NA HUJ.

FeelFree, 28.09.2022 18:02

https://resource.co/article/air-products-shuts-down-tees-valley-development-10987?fbclid=IwAR1J-lAhF9wvM_LeHnxPc24CMWyX-WBiPtCsQn5BaxmrxmoAKdqlJnA-BPU

FeelFree, 28.09.2022 18:01

@beskidmaly - bardzo dobrze się stało, że projekt został tak zweryfikowany, bardzo dobrze, że gmina nie musi zwracać dotacji. Transport publiczny to bardzo ważne zadanie własne gminy. Mam natomiast nadzieję, że te kontrole dały po prostu do myślenia klice władającej miastem i jej przypadkowi i nieprzypadkowi uczestnicy będą pamiętać, że obywatele i inne instytucje patrzą im na ręce i na to jak wydawane są nasze polskie lub/i unijne podatki. Natomiast jest tragedią tej gminy, że obywatele są zmuszeni do pilnowania tego co robią wybrani przez nich samorządowcy kompromitując się kolejnymi niezrealizowanymi inwestycjami. Nie mówiąc już o tym w jakim stylu odbywa się zarządzanie tym miastem, sesje Rady Miejskiej itd. A propos kompromitacji, to proponuję aby koteria zapoznała się materiałem w linku. Będzie może o jedną kompromitację mniej... ale jak tam chcecie.

beskidmaly, 28.09.2022 16:14

I co Panie Bus panu dały te kontrole i pana doradcom.

zdzislaw, 28.09.2022 11:22

Ale szał

olo66, 28.09.2022 11:17

Tablic chyba dezinformujących od roku zgłaszam wadliwe działanie informacji o odjazdach linii nr 3. Autobus odjeżdża z przystanku od strony hali sportowej ,ale nikt go tam nigdy widział chyba że z drugiej strony. My o tym wiemy ale osoby z zewnątrz nie koniecznie.

Zakolog, 28.09.2022 11:01

No cóż ! Muszę to przyznać – z największego w 1000-letniej historii państwa polskiego, zewnętrznego programu pomocowego, którego celem było wyrównane zapóźnień cywilizacyjnych, nasz Tomasz i jego Incitatus Mirosław, po ciężkich bojach i szeregu wyrzeczeniach, uzyskali 12 milionów. To tylko nieznacznie mniej od końcowej ceny zakupu będących w służebności prawnej sieci przesyłowych dla AEC. Koledzy FeelFree i Archanioł Michał, uważam, iż naszym obowiązkiem jest wystąpić z wnioskiem do zachodnich podatników i Komisji Europejskiej o nadanie naszym Włodarzom prestiżowego certyfikatu „ Europejskiego Lidera Oszczędności Środków Pomocowych”, nawet nie musimy specjalnie argumentować, że późniejsze środki w wysokości 16 milionów i 12 milionów na programy rewitalizacyjne zostały zwrócone w całości przed czasem. Nasz wniosek powinien być skromny w treści i skrojony, na miarę pozyskanych środków.

tomekx, 28.09.2022 09:46

A niektórzy tyle donosów się upisali a tu czyściutko