reklama
reklama

Nowa hala ciągle w planach, brakuje tylko...

Gospodarka, Wiadomości, 28.09.2022 07:50, red
Teoretycznie za kilka miesięcy wszystkie papiery umożliwiające realizację tej inwestycji będą gotowe.
Nowa hala ciągle w planach, brakuje tylko...
Obecnie w Andrychowie ze sporymi problemami realizowane są dwie duże inwestycje. To rewitalizacja Pańskiej Góry – wstrzymana na wiosnę tego roku, aktualnie urząd poszukuje firm, które dokończą rozpoczęte prace na Pańskiej Górze i odbudowywanym Zalewie Anteckiego.

To także strefa ekonomiczna przy ulicy Biała Droga, która miała być gotowa już kilka lat temu, ale pojawiły się problemy z osuwającą się ziemią.


Problemy pojawiły się też przy innej inwestycji – rewitalizacji pałacu Bobrowskich. Andrychów miał już przyznaną dotację na ten cel, ale kilka miesięcy z niej zrezygnował, bo pojawiły się problemy z opracowaniem dokumentacji remontu i ostatecznie remont zamku został odłożony na później.

Ostatnio trwają także prace nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego, które umożliwią budowę zakładu mineralizacji śmieci na terenie starego wysypiska przy Białej Drodze.

Tymczasem - jak się okazuje - w magistracie procedowany jest temat kolejnej inwestycji. Chodzi o budowę wielkiej hali sportowej przy ulicy Dąbrowskiego w Andrychowie. Jak się okazuje, do końca roku ma być gotowy projekt budowy hali. A kilka dni temu w magistracie w Andrychowie zakończono „postępowania dowodowe w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia”.

Teoretycznie za kilka miesięcy wszystkie papiery umożliwiające realizację tej inwestycji będą gotowe. Potrzeba tylko... pieniędzy.

Temat nowej hali aktualny jest w Andrychowie od co najmniej 2018 roku. Taką wówczas magistrat przygotował wizualizację.


Kiedy hala zostanie wybudowana? Na pewno nie w tej kadencji, jak jeszcze kilka lat temu zapewniały władze miasta.

Na początku tego roku wiceburmistrz Mirosław Wasztyl tak odpowiadał na pytanie o termin budowy hali:

- Nie ma żadnej możliwości, nie ma nawet takiego pomysłu, żeby w tej kadencji rozpocząć realizację budowy hali widowiskowo-sportowej, mimo że ona jest oczekiwana przez wiele środowisk sportowych. To jest zupełnie nierealne. To będzie realne jedynie w sytuacji, gdy uda się pozyskać się przynajmniej 70-80 procent dofinansowania z budżetu centralnego, ewentualnie ze środków unijnych. Czy będzie taka możliwość? Nie wiem, ponieważ nie wiemy jeszcze, jakie priorytety znajdą się w perspektywie unijnej na następne lata – mówił Mirosław Wasztyl.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

wybrykincydentalny, 01.10.2022 00:23

https://www.filemail.com/d/urlsufocfqbshgn

FeelFree, 28.09.2022 14:32

W wolnym tłumaczeniu: ""Mamy nadzieję, że to przyznanie się do porażki działa jak pobudka dla rządu, który nierozsądnie podsycał cały ten nietrafiony pomysł za pomocą szkodliwych dla środowiska dotacji i innego nieuzasadnionego wsparcia finansowego. Inwestycje powinny być ukierunkowane na technologie sortowania śmieci oraz inną infrastrukturę, która doprowadzi nas do gospodarki obiegu zamkniętego, a nie do marnowane środków na technologie utylizacji, które nawet gdyby działały, to i tak niszczyłyby cenne materiały, pogłębiając jednocześnie nadwyżkę mocy przerobowych w zakresie spalania odpadów."

FeelFree, 28.09.2022 14:27

Resume: ""We hope this latest admission of defeat acts as a wake-up call for the government who have been unwisely stoking this whole misadventure with environmental harmful subsidies and other unwarranted financial support. Investment should focus on sorting technologies and other infrastructure that will move us towards a circular economy, not wasted on disposal technologies which, even if they worked, would still be destroying valuable materials whilst exacerbating incineration overcapacity."

FeelFree, 28.09.2022 14:26

https://resource.co/article/air-products-shuts-down-tees-valley-development-10987?fbclid=IwAR1J-lAhF9wvM_LeHnxPc24CMWyX-WBiPtCsQn5BaxmrxmoAKdqlJnA-BPU

FeelFree, 28.09.2022 14:26

W wolnym tłumaczeniu wypowiedź wicewójta oznacza mniej więcej: "ale nam fajnie wierzycie naiwniaki z Andrychowa w kolejne obietnice, mimo, że nie dotrzymujemy już kolejnej z danych, miło prowadzi się u Was interesy i bezkarnie wydaje bez sensu dla Was Wasze pieniądze". W następnym komentarzu link do spektakularnej klapy biznesu pod tytułem mineralizacja odpadów...

zdzislaw, 28.09.2022 12:19

Burmistrz Żak i realizacja czegokolwiek to dwie sprzeczności. On nic nie potrafi. Czas na zmianę tego Pana.

Zakolog, 28.09.2022 09:22

W wolnym tłumaczeniu wypowiedź burmistrza Wasztyla oznacza mniej więcej – od początku zadaniem stworzenia projektu hali nie była jej budowa, nawet nie było takiego pomysłu, tylko koleżeński program Architekci +, który miał zapewnić utrzymanie odpowiedniego dla zaprzyjaźnionych architektów poziomu zarobkowania. Jeśli mieszkańcy upierają się, aby budować to proszę pretensje kierować do rządu lub Unii Europejskiej, niech dołożą te 80% finansowania, My z Tomkiem nasze 20% już wdaliśmy.

Koniczynka, 28.09.2022 08:06

Burmistrz ze "swoimi" radnymi się przeliczył, a teraz się okazuje że większość tych inwestycji była zbędna i zupełnie niepotrzebna, pańska góra, śmieszny staw anteckiego, ruina Bobrowskich. Po co to??? Zdecydowana większość mieszkańców mówi że to są zbyteczne inwestycje. A na ruinę Bobrowskich co rok pójdą w przyszłości grube miliony złotych. Za te miliony już dawno byłby przeprowadzony remont SP 5, wybudowana by była hala sportowa i nowy nie tylko garaż na karetkę ale u cały nowoczesny budynek... Jak burmistrz będzie się tłumaczył z tych bezsensownych i zbytecznych inwestycji??? A wybory tuż tuż...