reklama
reklama

Mercedes z cofniętym licznikiem. Grozi za to więzienie

Na sygnale, Wiadomości, 27.09.2022 12:17, red
Policjanci zatrzymali do kontroli mercedesa. Okazało się, że licznik samochodu pokazuje o ponad 14 tys. km mniej niż w czasie ostatniego badania technicznego.
Mercedes z cofniętym licznikiem. Grozi za to więzienie
W poniedziałek (26.09) policjanci z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, na ul. Krakowskiej skontrolowali samochód osobowy marki Mercedes. Podczas sprawdzania stanu licznika pojazdu okazało się, że istnieje rozbieżność co do stanu faktycznego przebytych kilometrów. Stan licznika nie zgadzał się z wpisem, który widniał w ostatnim zaświadczeniu o badaniu technicznym pojazdu, na którym przebieg był o 14 768 km większy.

Śledczy obecnie wyjaśniają jak doszło do takich rozbieżności wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

- Warto pamiętać, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w pojeździe stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - informują policjanci.

źródło: KPP Wadowice

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

lanca, 28.09.2022 06:06

Kurczę, będą kręcić aferę na cały kraj o 14 000, jak dla mnie błąd ludzki na Przeglądzie podczas wpisywania do systemu, zdarza się to też tylko człowiek.

Jank Chanowski, 28.09.2022 00:19

Trochę skromnie jak na świadoma korektę zmniejszająca przebieg pojazdu.

dekar, 27.09.2022 16:26

czyli komputer może wsadzić nas do więzienia . Bo kto się będzie sądził z komputerem