reklama
reklama

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

Na sygnale, Wiadomości, 27.09.2022 13:10,
Kierowca był pijany, nie posiadał też uprawnień, które kiedyś stracił za jazdę po pijanemu.
Policyjny pościg za pijanym kierowcą

W poniedziałek (26.09) z Suchej Beskidzkiej chcieli zatrzymać kierującego, który poruszał się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym w miejscowości Kuków. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Ten na widok funkcjonariuszy przyśpieszył i zaczął uciekać.

Policjanci natychmiast podjęli pościg przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kilkaset metrów dalej, uciekinier został zablokowany przez jadący przed nim pojazd oraz radiowóz. Jak się okazało, za kierownicą siedział 57-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż w przeszłości zostały mu zabrane, a badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2,7 promila alkoholu.

Resztę wieczoru kierowca spędził w pomieszczeniach dla zatrzymanych suskiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem, pomimo braku uprawnień, kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej i kontynuowania jazdy. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy