reklama

Arcybiskup pochwalił radnych za podjęcie kontrowersyjnej uchwały

, Polityka, Wiadomości, 06.12.2020 15:40, DK
Arcybiskup pochwalił działanie radnych, natomiast niektórzy mieszkańcy nie do końca zgadzają się z postępowaniem samorządowców.
Arcybiskup pochwalił radnych za podjęcie kontrowersyjnej uchwały

„Przewodniczącemu Rady Miasta, jej Członkom, a także Szanownemu Panu Burmistrzowi wyrażam moją serdeczną wdzięczność i gratuluję konsekwentnej postawy wierności i obrony wartości, których potrzebuje świat, a szczególnie młode pokolenie. Ta postawa wyrażona została niedawno w prośbie, która doprowadziła do ogłoszenia Patronem Kalwarii Zebrzydowskiej św. Jana Pawła II, a teraz zostaje dopełniona treścią w wspomnianej uchwały.”


- tymi słowami Arcybiskup Jędraszewski podziękował radnym oraz burmistrzowi Kalwarii Zebrzydowskiej, za niedawną rezolucję w sprawie ochrony miejsc kultu w mieście.

To odpowiedź na słynną już w całej Polsce rezolucję samorządowców, broniąca Kościołów na fali ostatnich Strajków kobiet.

Jak już informowaliśmy, w artykule Radni przyjęli rezolucje w sprawie ataków na kościol 10 listopada odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej, której głównym tematem było przyjęcie rezolucji w sprawie "ataków na kościół". Ma to związek z niedawnymi sytuacjami, kiedy to na budynkach kościelnych w Polsce pojawiały się różne hasła "Strajku Kobiet". Zdarzały się także przypadki zakłócania mszy.

Arcybiskup pochwalił działanie radnych, natomiast niektórzy mieszkańcy nie do końca zgadzają się z postępowaniem samorządowców.

Dawid Herbut na swoim profilu facebookowym napisał:


(...) podjęcie "Rezolucji" przez radnych to nic innego jak red herring. Tak, to modelowy przykład odwrócenia medialnej uwagi od wczorajszego reportażu "Don Stanisławo" obnażającego ciemną stronę Stanisława Dziwisza, który tutaj na Kalwarii był szczególnie z kultem traktowany i często jako "gość specjalny" przemawiał w czasie kazań do pielgrzymów w czasie sierpniowych Kalwaryjskich Odpustów.

Tak więc - wygląda na to - że szybkość, nadzwyczajny tryb procedowania "kontrowersyjnej" uchwały nie jest przypadkowy i ma ewidentnie na celu przykryć medialnie temat niewygodny dla kościoła i samej Kalwarii.

Niszczenie miejsc kultu nie powinno mieć miejsca, natomiast w tym przypadku sprawdza się stare porzekadło „Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę”.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mirek, 09.12.2020 19:42

ten Pan na głównym zdjęciu, jest tak ograniczony, ze nawet nie zauważył co mu podano do ubrania ... Kryminalista, jak duża część z tych Panów z szarżą powyżej biskupa ...

Janusz, 08.12.2020 19:28

Radny o imieniu Dawid próbuje pisać o rzeczach, których nie ogarnia - no i wychodzi z tego kabaret... Red cabaret, nie jakiś tam "red herring"

oshin22, 06.12.2020 16:55

Odpust dla radnych z rabatem 40% ...

kamieni.kupa, 06.12.2020 16:48

Sowieci przywiezieni tutaj na bagnetach również zwalczali Kościół i wiarę.