reklama
reklama

Nocna tragedia. Mężczyzna utonął w kanale Wisły [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 09.07.2023 08:01, eł

Do tragicznego zdarzenia doszło wieczorem 8 lipca.

Nocna tragedia. Mężczyzna utonął w kanale Wisły [AKTUALIZACJA]

Wieczorem w sobtę (8 lipca), około 20.00, do Centrum Powiadamiana Ratunkowego w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o osobie, która skoczyła z mostu do wiślanego kanału w Przeciszowie. Sytuację zauważyło dziecko.

Strażacy i policjanci, którzy najszybciej dotarli na miejsce zdarzenia, wyłowili z wody 23-latka, który, jak się okazało, próbował uratować tonącego ojca. Po dalszych poszukiwaniach znaleźli w kanale również starszego, 53-letniegp mężczyznę. Niestety, mimo przeprowadzonej resuscytacji, jego życia nie udało się uratować. Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu prowadzą czynności mające na celu ustalenie okoliczności jego śmierci.

Do udziału w akcji ratunkowej wyruszyli druhowie z OSP w Przeciszowie i Oświęcimiu, a także strażacy zawodowi z Jednostek Ratownictwa Gaśniczego w Oświęcimiu i Krakowie, w tym dwie Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego.


Foto: Pixabay

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy