reklama

Powstanie kolejna trasa rowerowa

Gospodarka, Wiadomości, 06.07.2023 08:43, eł

Na razie ruszył przetarg na wykonanie projektu.

Powstanie kolejna trasa rowerowa

Chociaż trasy rowerowe w Wadowicach i sąsiednich miejscowościach wciąż jeszcze nie tworzą sieci, której wszystkie odcinki łączą się z innymi, cały czas trwają prace, by w końcu tak się stało. Burmistrz Bartosz Kaliński właśnie poinformował o przetargu na projekt kolejnej ścieżki dla jednośladów.

Nie brak jest sceptyków, którzy twierdzą, iż trasy rowerowe w gminie Wadowice powstają bez ładu i składu. Rzeczywiście, początkowo powstawały głównie luźne, niełączące się z innymi odcinki, co wynikało z tego, że w pierwszej kolejności budowano te, dla których były już wydane pozwolenia na budowę, nie zawsze równie łatwe do uzyskania. Teraz powoli zaczynają one tworzyć konkretną całość, co świetnie widać tutaj na mapie tras rowerowych w Wadowicach i okolicach. Obejmuje ona zarówno odcinki już istniejące, jak i te budowane oraz projektowane.

Teraz burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński poinformował, że 7 lipca zakończy się przetarg na wykonanie projektu technicznego budowy kolejnego traktu dla jednośladów, również już zaznaczonego na wspomnianej mapie. - Trasa ta pobiegnie prawym brzegiem Skawy od boiska LKS Skawa Jaroszowice po koronie wału, przez bulwary, pod mostem kolejowym, następnie obok boiska Zaskawianka Wadowice aż do mety w Rokowie – podaje Bartosz Kaliński.

Wykonawca projektu będzie miał za zadanie między innymi opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych pozwoleń i oszacowanie kosztów inwestycji. Projektując niezbędne roboty budowlane, będzie musiał też wziąć pod uwagę ewentualne dodatkowe prace, takie jak umocnienie brzegu Skawy oraz remont istniejących schodów na wałach. Dostanie na to wszystko 470 dni czasu, toteż sama budowa ruszy nie wcześniej niż w 2025 roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy