reklama

Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem – urzędnik jednocześnie pracuje i nadzoruje swoją pracę...

Polityka, Wiadomości, 05.07.2023 08:27, eł

"Takie rzeczy chyba tylko w tej gminie."

Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem – urzędnik jednocześnie pracuje i nadzoruje swoją pracę...

Radny gminy Mucharz Jan Łach przez kilka miesięcy próbował uzyskać od wójt Renaty Galary informację o tym, kto jest koordynatorem projektu związanego z termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej w Mucharzu i jaki jest zakres jego obowiązków. Gdy w końcu mu się to udało, nie mógł uwierzyć własnym oczom.

- Wójt lekceważyła moje zapytania, ale na wniosek o udzielenie informacji publicznej musiała już odpowiedzieć. Przestałem się dziwić, że z takim oporem odpowiada na pytania radnych, gdy zobaczyłem, jakie kwiatki mogą wyjść na światło dzienne w efekcie tych dociekań - z przekąsem relacjonuje Jan Łach. Czego dowiedział się radny z dokumentu, który w końcu wpadł w jego ręce?

- Skarbnik gminy jest koordynatorem projektu dotyczącego termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Mucharzu (i pobiera z tego tytułu około 2,5 tys. zł netto miesięcznie). Jako koordynator podlega bezpośrednio kierownikowi referatu finansowego. A kto jest tym kierownikiem? Ano, nie kto inny, tylko sam skarbnik. Sam przed sobą odpowiada. Ciężka dola. Takie rzeczy chyba tylko w Mucharzu – z przekąsem komentuje sprawę Jan Łach.


Foto: Google Street View

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy