reklama
reklama

Kolejny sukces Wojtka z Sułkowic

Sport, Wiadomości, 08.07.2023 20:15, eł

Dwunastolatek znalazł się w wyselekcjonowanym gronie zawodników z całej Polski.

Kolejny sukces Wojtka z Sułkowic

Wojtek Rajda z Sułkowic, który wczoraj skończył 12 lat, dostał od losu wspaniały prezent urodzinowy. Został powołany na Letnią Akademię Młodych Orłów. Chłopiec znalazł się w wyselekcjonowanym gronie 80 zawodników z 56 klubów w całej Polsce i weźmie udział w zgrupowaniu, które odbędzie się w Wałbrzychu w dniach 30 lipca – 5 sierpnia.

Dwunastolatek jest synem Jakuba Rajdy, którego nazwisko z pewnością kojarzy wielu naszych czytelników. To jeden z czwórki przyjaciół, znanych z charytatywnych wypraw górskimi szlakami. Panowie pokonali Łuk Karpat nie tylko dla własnej satysfakcji, ale też po to, by zebrać pieniądze na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Czwarty, ostatni etap trasy przeszli jedynie dwaj z nich, w tym właśnie Jakub Rajda.

Piechur z Sułkowic jest też fanem piłki nożnej i zamiłowanie do tego sportu zaszczepił synowi. Wojtek uprawia go już od czwartego roku życia. A od pięciu lat jest zawodnikiem MKS Cracovia, najstarszego obecnie istniejącego klubu sportowego w Polsce. - Z początku Wojtek grał w obronie. Kiedyś, w czasie któregoś z turniejów zabrakło bramkarza. Wtedy Wojtek wskoczył na bramkę i poszło mu na tyle dobrze, że już w niej został – śmieje się Jakub Rajda.

Mimo młodego wieku jego syn ma na koncie niemałe osiągnięcia. Kilkukrotnie był wybierany najlepszym bramkarzem w turniejach ogólnopolskich. Jest też sukcesywnie powoływany do kadry Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i jako jeden z nielicznych zawodników był na każdym zgrupowaniu.

Foto: z archiwum Jakuba Rajdy

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

panda, 09.07.2023 08:09

WOJTKU ....TAK TRZYMAĆ

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama