reklama

Na krótko został odsłonięty, teraz przechodzi do historii

Gospodarka, Wiadomości, 06.07.2023 21:42, eł

Dobiegają końca prace przy rozbiórce starego pasażu handlowego.

Na krótko został odsłonięty, teraz przechodzi do historii

Niektórym aż się łezka w oku kręci, gdy patrzą na ruiny przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie, praktycznie w centrum miasta. Do historii przechodzi, a właściwie już przeszła. dawna hala fabryczna, w której działał później pasaż handlowy. A razem z nią znika dość ciekawy architektonicznie obiekt, jeszcze niedawno wznoszący się ponad jej dach.

Podczas prac rozbiórkowych został on odsłonięty w całej okazałości. Wcześniej trudno go było dojrzeć z poziomu gruntu. Dopiero gdy większość dawnej hali zamieniła się w gruzy, stał się bardzo wyeksponowany. Niektórzy mieszkańcy miasta mieli nadzieję, że inwestor go zachowa i w jakiś sposób wkomponuje w jeden z dwóch nowych budynków, które zamierza tam wznieść. Tak się jednak nie stanie, bowiem firma prowadząca rozbiórkę już go w znacznej części wyburzyła.

Jak już wcześniej pisaliśmy, na terenie tym powstanie nowoczesne centrum handlowo-usługowe z barem szybkiej obsługi KFC mieszczącym w odrębnym budynku. Będą to minimalistyczne, bardzo oszczędne w formie obiekty, które raczej nie przyczynią się do zwiększenia wizualnej atrakcyjności tej części miasta. Inwestorem jest krakowska spółka T-L 2 INVEST, a generalnym wykonawcą firma MM KrakProjekt z siedzibą w Paszkówce.

Tak to wygląda teraz:Tak wyglądało tydzień wcześniej:A tak było przed rozbiórką:


Foto: Edyta Łepkowska, Waldema Bylica


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

woj00, 09.07.2023 20:14

Przyszłe pokolenia Polaków nie mogą nawet pomyśleć, że coś mogli tworzyć, produkować, sami o sobie decydować. To jeden z kolejnych etapów likwidacji narodu.

tomekх, 07.07.2023 08:10

Włącz TVN i wyłącz myślenie.

zorro, 07.07.2023 06:49

@tomekx Nieźle Tusk zrył ci CZEREP

tomekx, 06.07.2023 21:31

Brawo kaczyński jeszcze więcej zagranicznych inwestycji w Polsce a drobny polski handel 2000 zł zusu albo na bruk