reklama
reklama

Nowa Żabka w Andrychowie szykuje się do otwarcia

Gospodarka, Wiadomości, 28.04.2024 14:30, eł
Będzie to szósty sklep tej sieci w mieście.
Nowa Żabka w Andrychowie szykuje się do otwarcia

Parę lat temu sieć Żabka rozpoczęła dość gwałtowną ekspansję w Andrychowie. W krótkim czasie powstało kilka nowych sklepów. Nie wszystkie przetrwały próbę czasu. Szybko zamknął swe podwoje ten, która działał na rogu ulic Krakowskiej i Szewskiej. Teraz do otwarcia szykuje się kolejny.

Żabka to sieć małych sklepów spożywczych, działających na zasadzie franczyzy. Celują one w innych klientów niż duże supermarkety. Dlatego, mimo wyższych cen, mają rację bytu nawet w ich bliskości. Żabki to sklepy typu „convenience store”, które handlują głównie towarami na bieżące potrzeby. Mają szeroką ofertę napojów (również alkoholowych), sprzedają też gotowe dania, kanapki i słodycze, a także środki higieny osobistej. Ponadto można tam kupić kawę na wynos i przekąski na ciepło oraz odebrać przesyłkę.

Do Żabki nie chodzi się po duże zakupy, lecz raczej po drobiazgi. Tego typu sklepy sprawdzają się zatem w miejscach, gdzie panuje spory ruch lub pracuje dużo ludzi. Powodzeniem cieszą się także te zlokalizowane blisko szkół. Nie bez znaczenia jest fakt, że Żabki zazwyczaj czynne są we wszystkie niedziele, a nawet w święta. Niemałym atutem jest też parking, który jednak nie wszystkie mają. Być może jego brak przyczynił się do szybkiego upadku Żabki na rogu Krakowskiej i Szewskiej.

Sklepy tej sieci, początkowo otwierane tylko w miejscowościach powyżej 5 tys. mieszkańców, coraz częściej pojawiają się również w mniejszych. W okolicach Andrychowa można je znaleźć na przykład w Roczynach i Sułkowicach. W samym mieście funkcjonuje obecnie pięć Żabek, a do otwarcia szykuje się kolejna. Ta najnowsza będzie działała przy ulicy Batorego 34B, tam gdzie mieścił się kiedyś sklep z kostiumami kąpielowymi SHE.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 28.04.2024 13:35

Żabki to obecnie najdroższe sklepiki z marnym asortymentem. Nikt normalny tam nie wchodzi,a co dopiero tam coś kupować. Omijać szerokim łukiem.