reklama
reklama

Na dworcu jest już miejsce, gdzie można coś przekąsić i napić się kawy lub herbaty

Gospodarka, Wiadomości, 27.04.2024 09:00, eł
Ma ono podwójne związki z gminą Andrychów.
Na dworcu jest już miejsce, gdzie można coś przekąsić i napić się kawy lub herbaty

W połowie listopada ubiegłego roku otwarty został nowy dworzec autobusowy w Wadowicach z poczekalnią dla pasażerów i sporym, bezpłatnym parkingiem Park&Ride. A teraz zaczęło działać na nim również miejsce, w którym można się posilić przed podróżą. To bardzo ważne zwłaszcza dla tych, którzy muszą dłużej czekać na autobus. W chłodniejszych miesiącach bezcenna będzie też możliwość wypicia gorącego napoju.

Jak już pisaliśmy, przetarg na wynajem lokalu przeznaczonego pod działalność gastronomiczną (mieszczącego się w dworcowym budynku) wygrała firma Mut Jan Macieja Nadajczyka z Andrychowa. Przedsiębiorca już od lat prowadzi w swoim mieście dwie kawiarnie o nazwie Dzień Dobry i postanowił otworzyć trzecią właśnie na dworcu w Wadowicach.

Lokal jest połączony z poczekalnią dla podróżnych i oferuje spory wybór słodkości, ale również kanapki oraz inne przekąski. Kawiarnia jest obecnie czynna od 7.00 do 16.00, ale niebawem godziny jej otwarcia mają zostać wydłużone. Będzie wtedy działała od 6.30 do 20.00. Na sezon letni wzbogaci się też o ogródek gastronomiczny.

Lokal ma podwójne związki z gminą Andrychów. Nie tylko za sprawą właściciela. Wystrój kawiarni zaprojektowała bowiem Anna Romik, architekt wnętrz z Targanic. Jest on prosty, ale gustowny i tworzy wrażenie przytulności, o jakie zazwyczaj niełatwo na dworcu.

Foto: Facebook/Bartosz Kaliński


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy