reklama
reklama

Powraca temat nocnej prohibicji w Andrychowie

MAGAZYN, Wiadomości, 30.11.2022 21:10, eł

Czy tym razem władze gminy przychylą się do próśb mieszkańców?

Powraca temat nocnej prohibicji w Andrychowie

We wrześniu mieszkańcy centrum Andrychowa złożyli w Urzędzie Miejskim petycję o wprowadzenie w mieście zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych, od 23.00 do 6.00. Miało to być remedium na problem alkoholowych libacji w plenerze. Jednak wówczas ich apel został odrzucony, a raczej w ogóle go nie rozpatrzono. Teraz go ponowili, z nadzieją, że tym razem ich głos nie przepadnie bez echa.

W centrum Andrychowa, między innymi na Rynku, w Parku Miejskim i na brzegach Wieprzówki chętnie grupują się miłośnicy picia procentowych napojów pod chmurką. Oprócz tego, że spożywanie alkoholu w miejscach publicznych samo w sobie jest łamaniem prawa, to takie biesiady bywają bardzo uciążliwe dla innych.

Ich uczestnicy często zachowują się zbyt głośno, zaczepiają przechodniów, rzucają pod adresem kobiet wulgarne uwagi, zostawiają po sobie porozrzucane puszki i butelki. Niektórzy dopuszczają się też aktów wandalizmu, a po zakończonej libacji śpią na ławkach, czy wręcz chodnikach. O tej porze roku problem jest może mniejszy, ale z nadejściem wiosny znów się nasili.


Dlatego mieszkańcy złożyli petycję o wprowadzenie nocnej prohibicji, czyli zakazu sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach paliw od godziny 23.00 do 6.00. Coś takiego obowiązuje już w wielu polskich miastach. Ostatnio wprowadzono to w Chrzanowie. Jednak pierwszy apel andrychowian w tej sprawie nie został rozpatrzony przez Radę Miejską, ponieważ autorzy petycji nie podali swoich adresów i nie wskazali również osoby, która ich reprezentuje. Pisaliśmy o tym tutaj.

Ostatnio jednak mieszkańcy ponowili swój apel, załączając do niego brakujące dane. Nie wiadomo, jak tym razem radni odniosą się do sprawy. Ale autorzy petycji nie są jedynymi zwolennikami zakazu sprzedaży alkoholu w nocy. Jak pisaliśmy w artykule „Problem w centrum Andrychowa. Będzie wniosek o dodatkowe policyjne patrole”, podczas debaty publicznej z udziałem mieszkańców funkcjonariusze zapewnili, że będą wspierać starania o wprowadzenie nocnej prohibicji.


Foto: Pixabay

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 01.12.2022 16:24

... a Tomekx na burnistrza....Pcimia ;-)

tomekх, 01.12.2022 07:31

Brawo ! Nareszcie piszecie tak że aż serce PANA Donalda się raduje. Tylko trzeba używać więcej slów: nędza, bieda, ubustwo, złodzieje, konstrukcja, wolne sądy, stary kawaler, Pinokio itd. itd. itd. wspólnie pokonamy pisiorów i znowu dziad będzie dziadem a pan Panem !

beskidmaly, 01.12.2022 06:22

Brawo Koniczynka nareszcie piszesz prawdę i to co myślisz!

Koniczynka, 01.12.2022 00:11

Walduś a co dali i komu??? Prędzej napisz ile PiS Polakom zabrał i to za ich rządów mamy ogromną inflację, ogromną drożyznę, ceny masła mleka chleba benzyny węgla gazu prądu biją rekordy. A będzie jeszcze drożej. za to wszystko odpowiada PiS z dziadkiem Kaczyńskim.

mega-fon, 30.11.2022 23:23

Waldek, przez takich jak Ty mamy miskę ryżu i obiecane, 3 tyś na węgiel, którego nikt nie widział i węgiel poniżej 2000, którego też nikt nie widział, a dno sięgnęło dna, obiecać to się nauczyliście od Gierka i tak Wam zostało, oby już nie długo!

waldek57, 30.11.2022 23:12

tomekx!!! GDYBY NIE PIS TO NIE MIAŁBYŚ CO DO MICHY WŁOŻYĆ!!!! CIESZ SIĘ Z TEGO CO MASZ I ILE CI DALI!!

tomekx, 30.11.2022 21:56

Kiedy Polacy czekali na starcie naszych piłkarzy z Argentyną w Katarze, Prawo i Sprawiedliwość w minutę i dwie sekundy wpompowało dodatkowe 705 mln zł m.in. na TVP. Dzięki wrzutce posła PiS media publiczne w sumie będą mogły liczyć w przyszłym roku na 2,7 mld zł, a nie jak dotychczas 1,95 mld zł. Partia rządząca ma gest i to w czasie, kiedy finanse publiczne są w opłakanym stanie, ministerstwa mają szukać oszczędności, Polacy zaciskają pasa, a inflacja może w najbliższych miesiącach dobić do 20 proc. Trudno wam związać koniec z końcem? Nie ma chleba? To będą igrzyska! Włączcie sobie TVP i media publiczne!

Koniczynka, 30.11.2022 20:17

Policja niech ruszy dupę codziennie na Lenartowicza 14 i 8 zaraz przy przejściu dla pieszych stoją regularnie dwa samochody a jeden bezczelny mieszkaniec parkuje auto z boku bloku 8 raz na chodniku a obecnie na trawie.