reklama

Charytatywna akcja radnych przybrała też formę wyzwania

MAGAZYN, Wiadomości, 28.11.2022 20:50, eł
Przyśpieszy to zbiórkę pieniędzy?
Charytatywna akcja radnych przybrała też formę wyzwania

Jak już pisaliśmy (tutaj), radni z gminy Tomice jednogłośnie przyjęli apel do samorządowców z powiatu wadowickiego o wsparcie leczenia Zosi Pająk ze Skawinek i Oliwierka Komana z Wadowic.

Proszą w nim radnych gminnych i powiatowych o przekazanie swych diet (w całości lub chociaż ich części) na potrzeby tej dwójki dzieci. Jeden z samorządowców poszedł o krok dalej i przekuł tę inicjatywę w wyzwanie.

O tym, że na terapię genową Zosi i Oliwierka potrzeba po około 10 mln zł, nie musimy chyba przypominać. Od miesięcy opisujemy historie tych chorych na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) malców, a także zapowiadamy i relacjonujemy akcje charytatywne na ich rzecz.

W pomoc bliskim tej dwójki dzieci włączyła się już ogromna ilość osób, ale zebrane dotychczas kwoty wciąż są jeszcze odległe od celu obu zbiórek. Stąd też inicjatywa radnych z gminy Tomice. Jeden z nich, Adrian Biłko wpadł na pomysł zorganizowania wyzwania, aby jeszcze przyspieszyć sprawę i dotrzeć nie tylko do innych radnych, ale i wyżej.

Zainspirowany apelem, który przyjęliśmy na ostatniej sesji, postanowiłem zapoczątkować #dietachallenge. W ramach wyzwania każdy z nominowanych funkcjonariuszy publicznych wspiera Oliwierka i Zosię częścią lub całością diety. Zadbajmy o spokojne i zdrowe święta dla nich” - napisał na swojej facebookowej stronie Adrian Biłko.

Nominowani mają nie tylko wpłacać pieniądze na pomoc Zosi i Oliwierkowi, ale też wyznaczać do udziału w challenge’u kolejne osoby.

Czas, aby wywiązać się z wyzwania wynosi 72 godziny. „Liczę, że skuteczne nominacje doprowadzą nas do diet poselskich” – podkreśla pomysłodawca challenge’u. Inicjatywa nie dotarła jeszcze chyba do żadnego parlamentarzysty, ale choć wśród nominowanych dominują radni, jednym z nich jest także wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy