reklama
reklama

Mieszkańcy blokują przejazd ciężarówek. Nie chcą składowania odpadów w sąsiedztwie ich domów [AKTUALIZACJA]

MAGAZYN, Wiadomości, 05.09.2022 12:00, eł/wb

Ciąg dalszy sprawy, o której już pisaliśmy.

Mieszkańcy blokują przejazd ciężarówek. Nie chcą składowania odpadów w sąsiedztwie ich domów [AKTUALIZACJA]

Na terenie byłej kotłowni przy ulicy Fabrycznej w Andrychowie już od około półtora roku składowane są odpady powstające podczas inwestycji drogowych realizowanych w mieście. Ciężarówki zwożą tam gruz, zerwany z jezdni asfalt i ziemię. Mieszkańcy okolicy twierdzą, że to bardzo dla nich uciążliwe, dlatego postanowili zorganizować dzisiaj protest przeciwko kontynuowaniu tej – jak twierdzą - przestępczej działalności.

O sprawie pisaliśmy już dwa razy, w artykułach: „Nielegalne składowisko gruzu i innych odpadów w Andrychowie?” i „Wypytał burmistrza o sterty odpadów”. Przypomnijmy. Osoby mieszkające w pobliżu terenu byłej kotłowni przy ulicy Fabrycznej w Andrychowie są zbulwersowane tym, co się na nim dzieje. Dzień w dzień od rana do wieczora ciężarówki wykonawcy miejskich inwestycji drogowych zwożą tam zerwany z ulic asfalt, gruz i ziemię. Hałasują, wzniecają tumany kurzu, niszczą chodnik dla pieszych, a w czasie deszczu nanoszą błoto na jezdnię.

Niedawno burmistrz Andrychowa Tomasz Żak przyznał, że to wszystko odbywa się za jego wiedzą i zgodą. Jak stwierdził, składowane tam są materiały przeznaczone do ponownego wykorzystania.

Pan Adam, który mieszka w bliskim sąsiedztwie tego terenu, wysłał do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie pismo z prośbą o interwencję w tej sprawie. Już siedem lat wcześniej mieszkańcy mieli bowiem taki sam problem i wtedy również zaapelowali o pomoc do tej instytucji. Wówczas zaowocowało to wydaniem decyzji nakazującej burmistrzowi usunięcie tych odpadów z działek przy ulicy Fabrycznej. Ale na ponowny przyjazd inspektorów trzeba będzie trochę poczekać, więc mieszkańcy postanowili działać też na własną rękę.

Dzisiaj (5 września) zorganizowali protest w miejscu składowania odpadów. Nie przepuszczają ciężarówek próbujących wjechać na teren dawnej kotłowni. Mają też transparent z napisem „Dosyć przestępczych działań burmistrza Żaka i firmy Drog Bud”. Chodzi im o wykonawcę miejskich inwestycji drogowych. Na miejscu jest też policja. Jak powiedział nam pan Adam, zebrani czekają jeszcze na włodarza miasta i funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego... Do tematu powrócimy.

Zobaczcie nagranie
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 06.09.2022 12:34

@Zakolog - Stanisław Lem już dawno temu dostrzegł ów problem , tylko z charakterystyczną dla niego szorstką szczerością napisał wprost o swoich wrażeniach w bardziej dosadnych słowach. Niezależnie od formy przekazu to użytkownik informacji jest najsłabszym ogniwem. Jak odsiać ziarna od plew ? Jak spośród oceanu książek wybrać te wartościowe, skoro w ciągu życia możemy przyswoić niecały procent z napisanych ? Proporcje w sieci są jeszcze bardziej dla nas niekorzystne... Z sednem na końcu się zgadzam w 100% "Drogi andrychowski czytelniku, jeśli chcesz znać prawdę musisz sam wykonać nad nią pracę, a rewelacje od Marka czy Dawida, niech dla Ciebie będą jedynie drogowskazem, za którym nie należy podążać." Dodałbym tylko: a w szczególności nie podążaj za obietnicami burmistrza Tomasza Żaka oraz płatnymi reklamami.

Zakolog, 06.09.2022 10:19

Dwa dni temu izraelski filozof i antropolog Yuwal Harari opublikował na Twitterze przestrogę dla swoich czytelników – w tłumaczeniu „Po pierwsze, jeśli chcesz uzyskać wiarygodne informacje, zapłać za to dobre pieniądze. Jeśli otrzymasz wiadomości za darmo, równie dobrze możesz być produktem. Drugą praktyczną zasadą jest to, że jeśli jakaś kwestia wydaje ci się wyjątkowo ważna, postaraj się przeczytać odpowiednią recenzowaną literaturę”. Naszym andrychowskim czytelnikom, tylko przypominam, że za informacje w Radio Andrychów, a nawet częściowo w mamNewsa płaci za nich burmistrz Żak, czyli istnieje zagrożenie tworzenia produktu z ich umysłów. Aby nie być gołosłownym przykład informacji w sprawie budowy ronda. W obu publikatorach ukazała się informacja o podpisaniu jakiejś umowy, przy czym akurat w tym przypadku, tylko na stronach Radio Andrychów posiadała wartość weryfikacyjną. Autor podał nazwiska osób, które podpisały tę umowę. Wystarczy jeden rzut oko do KRS, aby wiedzieć, iż wskazany przedstawiciel właściciela Galeria Andrychów, może jedynie w jego imieniu podpisać, co najwyżej zlecenie na promocyjny pakiet wacików dla radnej Ewy i ten fakt potwierdza nawet obecność Radnej, która zapewne chciała dopilnować rozmiarówki. Innym przykładem może być wczorajsza rozmowa o książkach redaktora Nycza z redaktor Rusin. Nasz jajogłowy redaktor recenzuje słynny bestseler „Kod Leonarda da Vinci”, rozpływa się nad jego jałowością, jednocześnie nie znając imienia jego autora. Drogi Marku, nie Don Brown, tylko Dan Brown od imienia Daniel, a nie Donald ! Drogi andrychowski czytelniku, jeśli chcesz znać prawdę musisz sam wykonać nad nią pracę, a rewelacje od Marka czy Dawida, niech dla Ciebie będą jedynie drogowskazem, za którym nie należy podążać.

Slonejezioro, 06.09.2022 09:28

Jak widać protesty odnoszą skutek. Brawo dla Pana Adama i tych mieszkańców, którzy okazali swoją determinację. Jak przeczytałam wcześniej to odpady były tam składowane kilkanaście miesięcy a burmistrz mówił ,że na krótki okres czasu. Kto kłamie ? Wierzę jednak mieszkańcom niż burmistrzowi. Zachęcam wszystkich do oprotestowania planów budowy spalarni śmieci w Andrychowie przy Ul. Batorego, razem wygramy.

FeelFree, 06.09.2022 08:28

https://www.brainyquote.com/quotes/edmund_burke_377528

Archanioł Michał, 05.09.2022 22:12

Dopisek: basen w tym miejscu byłby 10 BANIEK tańszy !! Zdzisiek "ucho od śledzia". pamiętasz?

Archanioł Michał, 05.09.2022 21:58

@Zkolog "ja ma takie zbiegowisko w głowie" po tych wiadomościach, że no nie wiem. 1. Zdzisiek nic nie wie. 2. Zdzisiek przypomina sobie, że wyraził zgodę. 3. Zdzisiek twierdzi, że to Gmina tam składuje swój materiał. Oj KRYMINALNI będą mieli co tam robić ! Mam nadzieję, że prokurator nie będzie miał "zbiegowiska" tylko wszystko ładnie wyprostuje :) PS Polokokta poczyniła swoje.

Zakolog, 05.09.2022 14:07

Zaraz, zaraz, ale chyba nam się Matrix ciut zepsuł. Przecież nie dalej jak 13 lipca redaktor Dawidek informował nas o jakieś prywatnej umowie pomiędzy firmą Drogbud a właścicielem Galerii w sprawie budowy ronda. Nawet radna Ewa okrasiła to wydarzenie, znacząco ukazując swój dekolt. A teraz pan Burmistrz prosto w oczy Dawidka twierdzi, że to jest materiał Gminy i gdzieś go musi składować. No to jak w końcu jest Dawidku, to rondo buduje Galeria czy Gmina, bo kasa zaczyna się nie zgadzać. Może warto spytać pana Burmistrza, kto będzie płacił za to rondo ?

krl13, 05.09.2022 12:36

Współczuję mieszkańcom, ale dobrze, że walczą o swoje. A pozostałym Andrychowianom nie przeszkadza, że ciężarówki jeżdżą jak pojebane tam i z powrotem przez całe miasto, w tym po dopiero co nowej, cudownej mini-obwodnicy? Mało działek ma miasto w okolicy strefy ekonomicznej? Bliżej i mniej uciążliwie by by to się odbywało. Nie wspominając, że taniej, bo trochę tej ropy te ciężarówki spalą jednak.Po co jeszcze wkurwiać swoich własnych mieszkańców?

tomekх, 05.09.2022 11:32

Według mnie to wina pisiorów i do dymisji powinien się podać Minister Infrastruktury.