reklama
reklama

Szkoła do rozbudowy. Uczniowie doczekają się stołówki, świetlicy i sali gimnastycznej

Gospodarka, Wiadomości, 04.09.2022 09:42, eł

Wykonawca będzie miał 365 dni na wykonanie wszystkich prac.

Szkoła do rozbudowy. Uczniowie doczekają się stołówki, świetlicy i sali gimnastycznej

Historia starań o rozbudowę Szkoły Podstawowej w Zawadce była tak burzliwa, że można by na ten temat napisać całą książkę. Dotychczasowe problemy udało się jednak rozwiązać i w końcu ogłoszony został przetarg na realizację tej inwestycji. Czas na składanie ofert upłynie 9 września o godzinie 11.00.

Wedle informacji, które przekazał burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, przeszkody na drodze do rozbudowy podstawówki w Zawadce mnożyły się zastraszająco. Najpierw starosta wadowicki odmówił zatwierdzenia projektu tej inwestycji, a w związku z tym również udzielenia pozwolenia na budowę. Dopiero, gdy włodarz Wadowic zaskarżył jego decyzję do wojewody małopolskiego, udało się wybrnąć z tej na pozór patowej sytuacji.

Potem jednak pojawiły się problemy z pozyskaniem dofinansowania. Nie udało się zdobyć dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale niezrażony porażką burmistrz uderzył gdzie indziej. Zaaplikował o pieniądze z rezerwy celowej budżetu państwa. Okazało się to dobrym pomysłem. Gmina Wadowice dostanie z tych środków prawie 1,4 mln zł na rozbudowę szkoły w Zawadce. Jednak całą inwestycję wyceniono na ponad 7 mln zł, toteż burmistrz zapowiada, że postara się pozyskać dotację również na kolejny etap prac, planowany na przeszły rok.

Ogłoszony już został przetarg na rozbudowę i nadbudowę budynku podstawówki. Jego nowa część powstanie od tej strony, gdzie obecnie znajduje się ganek wejściowy. Na wykonanie wszystkich prac wykonawca będzie miał dokładnie rok czasu. - W końcu uczniowie tej szkoły doczekają się stołówki, świetlicy oraz sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia – podkreśla burmistrz Bartosz Kaliński.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy