reklama
reklama

Kabel internetowy na drzewie zdenerwował mieszkańców

Gospodarka, Wiadomości, 02.09.2022 08:08, eł

- To taka prowizorka, ale bardzo niepokojąca – mówi jedna z kobiet.

Kabel internetowy na drzewie zdenerwował mieszkańców

Jakiś czas temu mieszkańców Targanic i ekologów zbulwersował widok przewodu rozwieszonego na jednym z drzew przy ulicy Nowa Wieś. Zaalarmowali o tej sytuacji Urząd Miejski w Andrychowie, skontaktowali się również z nami.

- Ten kabel zamocował jeden z dostawców Internetu. Najwyraźniej postanowił on używać drzew w roli konstrukcji wsporczej dla budowanej sieci. To taka prowizorka, ale bardzo niepokojąca i – jak sądzę – niezgodna z przepisami. Przypuszczam, że może to być także szkodliwe dla drzewa – twierdzi jedna z mieszkanek Targanic.

Jak ustaliliśmy, „winowajcą” jest firma Netus, dostawca Internetu z siedzibą właśnie w Targanicach. Okazało się jednak, iż jej pracownicy umocowali przewód na drzewie jedynie tymczasowo i za zgodą jego właściciela. - To nasz klient. Przystał na takie rozwiązanie, gdy gmina nie zgodziła się nam na ustawienie słupa. Sam klient też nie chciał słupa u siebie na działce, wolał mieć przewód na drzewie. Czekamy, aż staną tam latarnie, bo planowany jest remont tej drogi w bliżej nieokreślonym czasie – usłyszeliśmy od przedstawiciela firmy Netus.


Foto: nadesłane

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 02.09.2022 10:56

Przykręcony przewód do drzewa bulwersuje a setki wyciętych drzew na Pańskiej nie. Brawo dzielni ekolodzy.

oshin22, 02.09.2022 08:44

Aha to tutaj "ekolodzy" są bo można lokalnemu (naszemu) przedsiębiorcy "dokopać" ale przy projekcie spalarni już ich nie ma ... eh... hipokryci !