reklama
reklama

Nowe autobusy wyjadą na ulice

Gospodarka, Wiadomości, 24.04.2024 16:45,
Pojazdy zostaną dostarczone na początku października.
Nowe autobusy wyjadą na ulice
Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny, w skład którego wchodzi gmina Kęty, już w maju podpisze umowę na zakup sześciu nowych autobusów, które zasilą tabor Komunikacji Beskidzkiej, a więc kursować będą między innymi na trasach w gminie Kęty.

Kęckie władze informują, że do przetargu Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego zgłosiły się dwie firmy zainteresowane dostarczeniem autobusów. Wybrana została nieco droższa propozycja firmy Daimler Buses Polska, ponieważ producent zaproponował czteroletnią gwarancję.


Od momentu podpisania umowy dostawca będzie miał 150 dni na dostarczenie wszystkich autobusów, zatem pojazdy powinni zostać dostarczone na początku października 2024 r.

- Gdybyśmy przed laty nie zdecydowali o wstąpieniu do Beskidzkiego Związku Powiatowo Gminnego dziś o takich autobusach moglibyśmy jedynie pomarzyć. To nowoczesne pojazdy, na zakup których nie byłoby nas po prostu stać. Na szczęście Gmina Kęty jest członkiem Związku i dzięki temu dziś możemy świętować tę wielomilionową inwestycję – mówi Marcin Śliwa, burmistrz Gminy Kęty.

Zakupione autobusy posiadają silnik spalinowy spełniający normy emisji spalin EURO 6 o pojemności 7,7 l i mocy 220 kW, długość pojazdów wynosi 10,6 m i mają ogółem 75 miejsc pasażerskich, w tym 28 miejsc siedzących. Oprócz tego wyposażone są w klimatyzację, trzy podwójne gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych, podświetlenie progów wejściowych, zewnętrzne tablice diodowe w kolorze białym, dwie wewnętrzne tablice informacyjne oraz monitoring wewnętrzny i zewnętrzny.

źródło: UG Kęty
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

z Kęt, 24.04.2024 19:13

W jakiej kwocie kęcka gmina partycypuje w zakupie ? Czy mieszkańcy kęckiej gminy poruszający się na wózku inwalidzkim, będą mogli skorzystać z tego cudu techniki ?