reklama
reklama

Można kupić zakład znanej firmy obuwniczej z naszego terenu

Gospodarka, Wiadomości, 02.09.2022 14:05, eł

Wiele osób nosi obuwie tej marki.

Można kupić zakład znanej firmy obuwniczej z naszego terenu

Buty i torebki Badura nie powstają już w Wadowicach. W ubiegłym roku markę kupiła grupa CCC i jest to obecnie tylko jeden ze sprzedawanych przez nią brandów. Z dostępnych w Internecie opinii wynika, że wraz ze zmianą producenta bardzo spadła jakość produktów opatrzonych nazwą Badura. Natomiast opustoszały zakład, który do niedawna był siedzibą firmy, już od jakiegoś czasu jest wystawiony na sprzedaż.

Firma Badura powstała w 1979 roku jako niewielki rzemieślniczy warsztat produkujący buty na zamówienie. Założył ją szewc ze Stanisławia Dolnego Zdzisław Badura. Początkowo wszystkie pary obuwia tej marki wykonywane były ręcznie. Nawet gdy firma się rozrosła, a produkcja przeniesiona została do dużego zakładu w Wadowicach, wciąż część modeli tworzona była w tradycyjny sposób i wyróżniała się jakością na tle masowej produkcji.

Obuwie Badura zyskało uznanie nie tylko w kraju, ale i za granicą. Od 2009 sprzedawane było przez ogólnopolską sieć handlową tej marki. Niestety, później nadeszły dla niej złe czasy. W 2021 roku markę kupiła polska grupa CCC. Niestety, dostępne w jej sklepie internetowym i niektórych stacjonarnych salonach buty opatrzone nazwą Badura mają już niewiele wspólnego z tymi, które produkowano w Wadowicach. Jeśli wierzyć licznym negatywnym opiniom zamieszczanym w Internecie, ich jakość pozostawia wiele do życzenia.

Tymczasem zakład wybudowany przez Zdzisława Badurę przy ulicy Wałowej w Wadowicach już od jakiegoś czasu czeka na nabywcę. Można go kupić za 12 mln zł. Składa się on z kilku części; hali produkcyjnego powierzchni użytkowej 2 850 m kw., a także budynków administracyjnych i magazynowych oraz portierni.Foto: gratka.pl

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy