reklama
reklama

Ogromna dawka wzruszeń na nadchodzące dni

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 27.11.2022 12:31, eł

To wszystko na kartach powieści Joanny Szarańskiej. Mamy jej egzemplarze dla naszych czytelników.

Ogromna dawka wzruszeń na nadchodzące dni

Są takie książki, do których chętnie wracamy. Takie, które zapadają głęboko w serce i po które chcemy sięgać zawsze, gdy jest nam źle. Jedną z nich ma szansę stać się najnowsza powieść Joanny Szarańskiej, pisarki z Przytkowic w powiecie wadowickim. To niezwykle ciepła powieść bożonarodzeniowa.

W twórczości Joanny Szarańskiej powieści świąteczne zajmują poczesną pozycję. Pisarka wydaje je co roku, ponieważ ogromnym sentymentem darzy okres Bożego Narodzenia. Uwielbia atmosferę tych świąt i ferwor przygotowań do nich. Nie przeszkadza jej nawet to, że ozdoby świąteczne pojawiają się w sklepach już na początku listopada czy nawet wcześniej. Najnowsza jej powieść bożonarodzeniowa to „Dziś zanucę ci kolędę”.

Kilka miesięcy temu w rozmowie z MamNewsa.pl Joanna Szarańska mówiła o niej: - Będzie inna od moich dotychczasowych książek świątecznych, które były bardzo lekkie, można powiedzieć, że familijne. Ta nie będzie też związana z żadną serią. Znajdą się w niej historie różnych ludzi, oglądane tak jakby oczami kolędników. A zatem, ta powieść również czasem akcji będzie się różniła od poprzednich bożonarodzeniowych, w których bohaterowie zawsze byli w ferworze przedświątecznych przygotowań. Tym razem będzie to książka poświąteczna, startująca w czasie, kiedy w obchód ruszają kolędnicy. Dwa lata temu po raz pierwszy kolędowałam z naszą radą rodziców, chodziłam po domach, śpiewałam. I właśnie to zainspirowało mnie do napisania tej historii. Będzie to bardzo życiowa opowieść, bardziej do popłakania niż do śmiechu. Znowu trochę zaskoczę czytelników. Mam nadzieję, że się na mnie nie pogniewają, nie odwrócą się ode mnie. Całą treść wywiadu, z którego pochodzi ta wypowiedź, można przeczytać tutaj.

Wbrew jej obawom, Joannie Szarańskiej w najmniejszym stopniu nie grozi, że jej stali czytelnicy odwrócą się od niej po przeczytaniu najnowszej powieści. Książka jest piękna i niezwykle nastrojowa. Pokocha ją każdy, kto lubi, gdy w czasie czytania zakręci mu się w oku łza wzruszenia. Nie będą zawiedzeni również ci, którzy cenią autorkę za poczucie humoru. W książce nie brakuje bowiem momentów, które przywołują na twarz uśmiech rozbawienia. Czasem jednak jest to trochę gorzki humor.

O czym opowiada powieść? Jej główna bohaterka Hania, przytłoczona codziennymi obowiązkami, dość niechętnie daje się włączyć do grupy kolędniczej, która zbiera datki na rzecz szkoły. Choć kobieta początkowo tylko szuka okazji do tego, by wykręcić się od dalszego kolędowania, niespodziewanie odkrywa, że sprawia jej ono przyjemność i pozwala rozwiązać problemy, z którymi się borykała.

To, czym pisarka zaskakuje czytelników w tej książce, to między innymi sposób prowadzenia narracji. Odwiedziny kolędników oglądamy bowiem oczami różnych osób - przede wszystkim głównej bohaterki, ale też ludzi, do których przychodzi barwna jasełkowa grupa. Przy okazji poznajemy ich historie, nierzadko bardzo bolesne. Do każdej z nich kolędnicy wnoszą jednak odrobinę radości i nadziei...

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy dwa egzemplarze najnowszej powieści „Dziś zanucę ci kolędę”. Otrzymają je osoby, które wymienią tytuły trzech dowolnych książek Joanny Szarańskiej. Podpowiedź dostępna jest w wielu naszych artykułach, między innymi tutaj. Na odpowiedzi czekamy do 30 listopada. Prosimy, aby wysłać je e-mailem na adres: [email protected].

Każda powinna zawierać imię i nazwisko nadawcy, nazwę miejscowości, w której mieszka oraz klauzulę „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez mamNewsa.pl w celach konkursowych”. Zgoda ta jest niezbędna, abyśmy po zakończeniu konkursu mogli opublikować listę zwycięzców.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy