reklama

Wakacyjna niespodzianka dla naszych czytelników

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 02.08.2021 22:23, Edyta Łepkowska

Mamy dla Was dzieło autorki bestsellerów Joanny Szarańskiej, która od urodzenia mieszka w powiecie wadowickim.

Wakacyjna niespodzianka dla naszych czytelników

Jej nazwisko można zobaczyć w każdej polskiej księgarni, najczęściej na półkach z literaturą obyczajową lub kryminałami. Joanna Szarańska jest jedną z najbardziej obecnie poczytnych polskich pisarek, ale mało kto wie, że mieszka ona w powiecie wadowickim, a konkretnie w Przytkowicach. Dla naszych czytelników mamy kilka egzemplarzy jej dwu ostatnich książek.


Joanna Szarańska zadebiutowała na początku 2016 roku powieścią „I że Ci nie odpuszczę”, która w zamyśle autorki miała być lekkim, zabawnym romansem, ale w trakcie pisania rozwinęła się w trochę niespodziewanym kierunku. W rezultacie powstała komedia kryminalna, która bardzo przypadła do gustu czytelnikom. A Joanna Szarańska szturmem wdarła się na listy bestsellerów największych polskich księgarni.

Nurt komediowo-kryminalny dominował w twórczości Szarańskiej przez następne lata. W sumie pisarka wydała dwa cykle utrzymane w tym stylu: „Kalina w malinach” (zapoczątkowany wspomnianą powyżej powieścią „I że Ci nie odpuszczę”) oraz „Kronika pechowych wypadków”.

W ciągu trzech pierwszych lat autorka opublikowała też serię obyczajowych powieści w klimacie bożonarodzeniowym. Również bardzo zabawnych, ale pozbawionych wątków kryminalnych i w jeszcze jednym różniących się od pozostałych jej powieściowych cykli. Pisarka pokazała w nich, że potrafi nie tylko rozśmieszać czytelników, ale też wzruszać i skłaniać do refleksji.

Na początku 2020 roku Joanna Szarańska zaskoczyła swoich fanów, oddając do ich rąk powieść zupełnie inną od wszystkich wcześniejszych. Książka „Poranki na Miodowej 1” odsłoniła nowe oblicze autorki. Jest pierwszą w jej twórczości, która nie została obliczona na wywołanie u czytelnika salw śmiechu. To niewesoła historia o przebaczaniu, trudnych relacjach i tajemnicach rodzinnych, o zmaganiu się ze sobą i szukaniu własnych korzeni.

„Poranki” były pierwszym tomem cyklu „Na Miodowej”, który doczekał się do tej pory trzech części. Na szczęście Szarańska nie zrezygnowała całkowicie z pisania zabawnych opowieści, przy których można śmiać się do rozpuku. W książkach „Wy(sz)czekana miłość” i „Wymruczane szczęście” udowodniła, iż humor językowy i sytuacyjny nadal jest jej mocną stroną.

Najnowsza, siedemnasta już powieść Szarańskiej, zatytułowana „Zatańczmy w słońcu”, nie zalicza się jednak do tej kategorii. Najprościej można by ją było określić jako romans, w gruncie rzeczy jednak jest to książka o żalu, nienawiści i jej konsekwencjach, nieuchronności pewnych wydarzeń oraz wyborach, które stawia przed nami życie. O miłości również, bynajmniej jednak nie tylko tej między kobietą a mężczyzną. Chwilami nawet bardziej o uczuciu, które łączy matki z dziećmi – zwłaszcza główną bohaterkę Adę z córeczką oraz jej niedoszłą teściową z nieżyjącym synem.

- „Zatańczymy w słońcu” to powieść, która idealnie wprawi w wakacyjny nastrój! Wycieczki nad jezioro, letnie smakołyki, a nawet rodzinne posiłki w pachnącym ogrodzie: bohaterki powieści potrafią cieszyć się najbardziej słoneczną porą roku – zapewnia Joanna Szarańska. Książka nie jest jednak tak lekka, jak sugerują słowa autorki. Porusza trudne problemy, wzrusza, nierzadko wzbudza niepokój. A przy tym bardzo wciąga.


KONKURS

Dla naszych czytelników mamy trzy egzemplarze najnowszej książki Joanny Szarańskiej, dwa jej wcześniejszej powieści, zatytułowanej „Wieczory na Miodowej 3”, a także pięknie wydane notatniki „Zatańczmy w słońcu”. Otrzymają je osoby, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie: Jaki tytuł nosi debiutancka powieść Joanny Szarańskiej?

Na odpowiedzi czekamy do 6 sierpnia. Prosimy, aby wysłać je e-mailem na adres: [email protected]. Każda powinna zawierać imię i nazwisko nadawcy, nazwę miejscowości, w której mieszka oraz klauzulę „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez mamNewsa.pl w celach konkursowych”. Zgoda ta jest niezbędna, abyśmy po zakończeniu konkursu mogli opublikować listę zwycięzców.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy