reklama
reklama

Mają ambitny plan, który pozwoli młodym artystom rozwinąć skrzydła

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 09.04.2023 08:50, eł

Brakuje im tylko jednego...

Mają ambitny plan, który pozwoli młodym artystom rozwinąć skrzydła

Stowarzyszenie Meloarte to wyjątkowe zjawisko na wadowickiej scenie artystycznej. Ta działająca zaledwie od 2020 organizacja powstała, by rozbudzać i rozwijać wśród dzieci oraz młodzieży zamiłowanie do sztuki. Skupiła wokół siebie grupę 30 utalentowanych młodych ludzi, których koncerty już teraz stoją na bardzo wysokim artystycznym poziomie.

Gdziekolwiek wystąpią muzycy, wokaliści i tancerze z Meloarte, wszędzie zbierają gromkie oklaski. Publiczność nigdzie nie pozwala im zejść ze sceny bez bisów, jeśli tylko formuła imprezy je dopuszcza. Stowarzyszenie organizuje różnego rodzaju wydarzenia kulturalno-edukacyjne - warsztaty, festiwale, koncerty oraz spektakle. Uświetnia też swoimi występami duże imprezy na terenie powiatu wadowickiego.

Marzeniem członków stowarzyszenia jest zorganizowanie drugiej edycji Młodzieżowego Festiwalu Artystycznego MELOFEST. To ambitne przedsięwzięcie którego pierwsze wydanie umożliwiło początkującym, ale bardzo zdolnym artystom znaczny rozwój ich umiejętności muzycznych, wokalnych i tanecznych. W trakcie festiwalu uczestnicy przez całe dwa tygodnie doskonalili swój warsztat pracy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Teraz mogą powtórzyć to doświadczenie, by jeszcze bardziej się podszkolić. Wydarzenie ma zwieńczyć wielki koncert finałowy na rynku w Wadowicach, zaplanowany na 20 sierpnia. Organizacja festiwalu to duże wyzwanie pod względem organizacyjnym, ale jeszcze większe, jeśli chodzi o kwestie finansowe. Stowarzyszenie musi zdobyć na ten cel aż 50 tys. zł! Liczy na przychylność miłośników śpiewu, muzyki i tańca, dlatego zorganizowało zbiórkę pieniędzy, która odbywa się tutaj.

- To co wyróżnia nasz projekt to forma pracy, w której wszystkie sekcje finalnie łączą się, tworząc niepowtarzalne wydarzenie artystyczne. Dajmy szansę rozwoju młodym artystom! - apelują do potencjalnych darczyńców członkowie stowarzyszenia.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy